Trump: UE, Rosja i Chiny to wrogowie

dodane 15.07.2018 17:43

PAP |

Unia Europejska, Rosja i Chiny to wrogowie - powiedział amerykański prezydent Donald Trump w opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla telewizji CBS News. "USA mają wielu wrogów" - ocenił prezydent.

Trump: UE, Rosja i Chiny to wrogowie   PAP/EPA/CHRIS RATCLIFFE / POOL Donald Trump

"Myślę, że Unia Europejska to wróg, co oni nam robią w kwestii handlu" - mówił Trump w wywiadzie nagranym w sobotę na jego polu golfowym w Szkocji, gdzie amerykańska para prezydencka spędziła weekend. "Nie pomyślelibyście tego o UE, ale jest ona wrogiem" - dodał.

Amerykański przywódca podkreślił, że "w pewnych aspektach" Rosja jest wrogiem, a Chiny są wrogiem "gospodarczo".

Trump zaznaczył też: "Ale to nie znaczy, że są źli. To nic nie znaczy. Znaczy to, że są konkurencyjni". "Szanuję przywódców tych krajów. Ale w sensie handlowym naprawdę nas wykorzystali, a wiele z tych krajów jest w NATO i nie płacili swoich rachunków" - powiedział.

Prezydent Trump odleciał w niedzielę około godz. 16 czasu miejscowego (godz. 17 w Polsce) z Glasgow w Szkocji do stolicy Finlandii Helsinek, gdzie spotka się w poniedziałek z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CHINY, DYPLOMACJA, ORGANIZACJE, PAP, PREZYDENT, ROSJA, TRUMP, UE, WIELKA BRYTANIA

Przeczytaj komentarze | 10 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 podaj nick 18.07.2018 15:22
Niezalogowany użytkownik można się trzymać każdego po trochu zgodnie z potrzebami jak w każdym cywilizowanym kraju mającym tradycje polityczne
Plusów: 3 gosc 16.07.2018 13:41
Niezalogowany użytkownik Wolę Trumpa niż Junckera, Putina i Merkel. Wolę sojusz z USA niż z lewacką UE, totalitarną Rosją czy komunistycznymi Chinami. Popieram Ruch 11 Listopada.
Plusów: 3 gosc 16.07.2018 13:33
Niezalogowany użytkownik Trump powiedział głośno prawdę. Niech pisowski rząd przejrzy na oczy i przestanie wszystkich, również tych nieżyczliwych Polsce uważać za swoich strategicznych partnerów. Rosja i komunistyczne Chiny nigdy nimi nie były i nie będą. A Unia E. doi nas i wykorzystuje, narzuca nawet decyzje o kornikach w puszczy białowieskiej -każdy to widzi. Polską racja stanu jest trzymać z USA.
Plusów: 0 Gość 16.07.2018 12:12
Niezalogowany użytkownik @DD im szybciej nauczysz się czytać ze zrozumieniem, tym lepiej dla ciebie...

wszystkie komentarze >