107,6 FM

Klasa licealna dla wolontariuszy

To propozycja dla tych, którzy w przyszłości chcieliby zaangażować się w międzynarodowe projekty humanitarne.

W działającej od 15 lat Szkole z Charakterem im. E. Stein w Gliwicach powstaje klasa licealna, której program rozszerzony będzie o naukę i działania przygotowujące absolwentów do pracy w ramach projektów humanitarnych. Właśnie trwa nabór do niej. Klasa wystartuje w roku szkolnym 2018/2019, a powstaje we współpracy z zagranicznymi organizacjami, z którymi szkoła ma stały kontakt.

Przygotowania do realizacji tego projektu edukacyjnego trwały od dwóch lat. Jak informuje szkoła, dopiero teraz udało się zapewnić takie finansowanie tego pomysłu, że nauka w tego typu klasie będzie bezpłatna, chociaż liceum jest szkołą niepubliczną.

„Zatem, każdy kto lubi naukę w małej grupie, dla kogo nauka języków obcych jest pasją, a udział w projektach wymian międzynarodowych wyzwaniem. Kto chce chętnie pomagać innym w kraju i za granicą. Kto nie lęka się udziału w kursach dotyczących pierwszej pomocy medycznej. Kto już jesienią jest gotów wyruszyć z darami zebranymi przez szkołę do obozu uchodźców w Grecji, tego zapraszamy do udziału w projekcie klasy licealnej (profil rozszerzenia uczeń ustala indywidualnie), połączonym z przygotowaniem do przyszłej pracy w międzynarodowych organizacjach humanitarnych (obecnie nasza szkoła współpracuje z organizacjami z Włoch i Grecji, przygotowuje się do współpracy z organizacją z Niemiec)” - czytamy na stronie internetowej szkoły.

Informacje o nowej klasie licealnej i o szkole można znaleźć na: www.szkolazcharakterem.gliwice.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama