107,6 FM

Wassermann: To jest kłamstwo

MF skłamało informując w Sejmie, że do 19 kwietnia 2012 roku resort nie wiedział o sprawie Amber Gold - stwierdziła podczas posiedzenia komisji śledczej Małgorzata Wassermann. B. wiceszef MF Andrzej Parafianowicz zeznał wcześniej, że nt. Amber Gold rozmawiał pod koniec 2011 roku z szefem KNF Andrzejem Jakubiakiem.

Parafianowicz odpowiadał we wtorek przed komisją ds. Amberd Gold na pytania o jego wiedzę i podjęte działania wobec Amber Gold. Przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann pytała m.in. o to co resort finansów zrobił, by "zablokować tą piramidę finansową".

"Jesienią 2012 roku komisjom sejmowym został przedstawiony na piśmie pełny harmonogram, z dokładnością do jednego dnia, wszystkich czynności wykonanych przez wszystkie urzędy skarbowe i później przez +uksy+ (urzędy kontroli skarbowej) w stosunku do Amber Gold" - powiedział Parafianowicz.

"To jest kłamstwo co żeście przedstawili wtedy w Sejmie" - stwierdziła Wasserman. Według niej, w przedstawionej informacji resort skłamał w punkcie mówiącym o tym, że "do 19 kwietnia nie posiadał żadnej wiedzy na temat podatnika Amber Gold".

Wcześniej podczas posiedzenia komisji Parafianowicz zeznał, że pod koniec 2011 r. szef KNF Andrzej Jakubiak poinformował go o narastającym problemie z Amber Gold, zwłaszcza w kontekście braku reakcji prokuratury na składane zawiadomienia.

Na pytanie Wassermann, czy Parafianowicz poinformował ówczesnego ministra finansów Jacka Rostowskiego, o tym że pracownicy resortu wiedzieli o sprawie Amber Gold już przed 19 kwietnia, b. wiceszef resortu zaprzeczył.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama