Wassermann: To jest kłamstwo

dodane 17.07.2018 14:32

PAP |

MF skłamało informując w Sejmie, że do 19 kwietnia 2012 roku resort nie wiedział o sprawie Amber Gold - stwierdziła podczas posiedzenia komisji śledczej Małgorzata Wassermann. B. wiceszef MF Andrzej Parafianowicz zeznał wcześniej, że nt. Amber Gold rozmawiał pod koniec 2011 roku z szefem KNF Andrzejem Jakubiakiem.

Wassermann: To jest kłamstwo   PAP/Leszek Szymański Członkowie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold - Jarosław Krajewski i przewodnicząca Małgorzata Wassermann

Parafianowicz odpowiadał we wtorek przed komisją ds. Amberd Gold na pytania o jego wiedzę i podjęte działania wobec Amber Gold. Przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann pytała m.in. o to co resort finansów zrobił, by "zablokować tą piramidę finansową".

"Jesienią 2012 roku komisjom sejmowym został przedstawiony na piśmie pełny harmonogram, z dokładnością do jednego dnia, wszystkich czynności wykonanych przez wszystkie urzędy skarbowe i później przez +uksy+ (urzędy kontroli skarbowej) w stosunku do Amber Gold" - powiedział Parafianowicz.

"To jest kłamstwo co żeście przedstawili wtedy w Sejmie" - stwierdziła Wasserman. Według niej, w przedstawionej informacji resort skłamał w punkcie mówiącym o tym, że "do 19 kwietnia nie posiadał żadnej wiedzy na temat podatnika Amber Gold".

Wcześniej podczas posiedzenia komisji Parafianowicz zeznał, że pod koniec 2011 r. szef KNF Andrzej Jakubiak poinformował go o narastającym problemie z Amber Gold, zwłaszcza w kontekście braku reakcji prokuratury na składane zawiadomienia.

Na pytanie Wassermann, czy Parafianowicz poinformował ówczesnego ministra finansów Jacka Rostowskiego, o tym że pracownicy resortu wiedzieli o sprawie Amber Gold już przed 19 kwietnia, b. wiceszef resortu zaprzeczył.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| AMBER GOLD, PAP, PRZESTĘPCZOŚĆ, SEJM

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 18.07.2018 13:28
Niezalogowany użytkownik oczywiście że odpowie , tylko wcześniej musi się udać jakiemuś Mazgule odbić tę demokrację. A potem to już tylko będzie walka o pokój i inne takie tam wyskakiwanie z okien.
Plusów: 10 wanda 17.07.2018 18:42
Niezalogowany użytkownik Gdyby policzyć kłamstwa tej pani to wydanie niedzielne GN by nie wystarczyło.
Plusów: 4 r3fleksja 17.07.2018 18:39
Niezalogowany użytkownik Mam nadzieję, że w wolnej Polsce PiS odpowie za aferę Get-Back i inne skandale.

wszystkie komentarze >