107,6 FM

(Nie)nowa matka generalna

S. Mirosława Grunt została ponownie przełożoną generalną Zgromadzenia Sióstr Służek NMPN.

To druga, 6-letnia kadencja matki Mirosławy. Wyboru dokonano podczas XX zwyczajnej kapituły obradującej w Mariówce koło Przysuchy w domu generalnym zgromadzenia.

Delegatki na kapitule reprezentowały: dom generalny i domy zależne bezpośrednio od przełożonej generalnej, trzy polskie prowincje oraz prowincje zagraniczne, a także delegatury afrykańską i łotewską.

Wyborom przewodniczył bp Henryk Tomasik. Skład nowego zarządu zgromadzenia: matka Mirosława Grunt, przełożona generalna (II kadencja), s. Lidia Janowska, zastępczyni przełożonej generalnej, s. Teresa Szymczyk, II radna generalna, s. Ewa Biernacka, III radna generalna i s. Lidia Kudela, IV radna generalna.

„Przełożonej Generalnej i Jej Radzie gratulujemy zaufania ze strony Boga i Zgromadzenia oraz życzymy wiele Bożego światła do prowadzenia Służek Niepokalanej drogami charyzmatu zgodnie z wolą Bożą” - napisały służki na swojej stronie internetowej.

Mirosława Grunt wstąpiła do zakonu w 1981 r. Z wykształcenia jest teologiem o specjalności teologia duchowości katolickiej. Doktorat uzyskała na KUL. Była zastępczynią prowincji sandomierskiej zgromadzenia, a także mistrzynią junioratu.

Bezhabitowe Zgromadzenie Służek założył w 1878 r. bł. Honorat Koźmiński. Siostry zajmują się szerzeniem wiedzy religijnej i kształtowaniem sumień chrześcijańskich zwłaszcza w środowiskach wiejskich. Poświęcają się szczególnie wychowaniu dzieci i młodzieży oraz uczestniczą w duszpasterskich i misyjnych zadaniach Kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama