Wierni łacińskiej tradycji w Hałcnowie

dodane 22.07.2018 12:57

Urszula Rogólska

zobacz galerię 

Dorośli, młodzież i dzieci z bielsko-żywieckiego duszpasterstwa wiernych łacińskiej tradycji Kościoła po raz 7. pieszo pielgrzymowali do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Bolesnej.

Wyruszyli z Mikuszowic Krakowskich, by przez Lipnik dotrzeć do Hałcnowa   Krzysztof Then Wyruszyli z Mikuszowic Krakowskich, by przez Lipnik dotrzeć do Hałcnowa

Wszystkie pokolenia wiernych związanych z duszpasterstwem łacińskiej tradycji Kościoła diecezji bielsko-żywieckiej, razem ze swoim duszpasterzem ks. dr. Grzegorzem Klają, pielgrzymowały pieszo 21 lipca do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie, by tu w samo południe uczestniczyć w uroczystej Eucharystii (Missa Cantata) - Mszy św. wotywnej Siedmiu Boleści NMP.

Msza św. sprawowana przez ks. dr. Grzegorza Klaję w bazylice w Hałcnowie   Krzysztof Then Msza św. sprawowana przez ks. dr. Grzegorza Klaję w bazylice w Hałcnowie

Wyruszyli rano z kościoła św. Barbary w Mikuszowicach, by pokonać ponad 10-kilometrową trasę do Hałcnowa - w pierwszej części, do kościoła Narodzenia NMP w Lipniku i, po odpoczynku, do celu - ulicami Podgórną, Kaczeńców, Bzową, Witosa, Księżym Lasem i ks. Pawła Skiby. Na trasie razem odmawiali godzinki, Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Uczestnicy 7. pielgrzymki duszpasterstwa tradycji łacińskiej   Krzysztof Then Uczestnicy 7. pielgrzymki duszpasterstwa tradycji łacińskiej

W hałcnowskiej bazylice ks. Klaja, diecezjalny moderator grup wiernych związanych z łacińską tradycją, sprawował Mszę św. w klasycznej formie rytu rzymskiego.

W homilii zwrócił uwagę na motyw współcierpienia Maryi, która miała szczególny udział w dziele zbawczym Chrystusa. Jak zaznaczył, wspominanie "Siedmiu Boleści Matki Bożej" podyktowane powinno być przede wszystkim chęcią zaakcentowania miłości i wielkiego zwycięstwa Maryi.

Po Mszy św., odpoczynku i wspólnotowym posiłku pątnicy razem uczestniczyli w Drodze Krzyżowej wokół bazyliki.

Droga Krzyżowa wokół bazyliki hałcnowskiej   Krzysztof Then Droga Krzyżowa wokół bazyliki hałcnowskiej
Wierni przywiązani do Mszy św. celebrowanej w klasycznym rycie rzymskim na terenie diecezji bielsko-żywieckiej mogą uczestniczyć w sprawowanej w ten sposób Eucharystii w kościele św. Barbary w Mikuszowicach Krakowskich, a także w Simoradzu, Cieszynie i Kętach.

Bielsko-Biała, kościół św. Barbary, ul. Cyprysowa 25 - Msza św. w każdą niedzielę o godz. 15.15. Szczegółowy grafik miesięczny Mszy św. na www.tridentina-bielsko.blogspot.com.

Simoradz (koło Skoczowa), kościół św. Jakuba Apostoła, ul. Sportowa - Msza św. w każdą niedzielę o godz. 9.30 (z wyjątkiem okresu urlopu).

Cieszyn, kościół św. Jerzego, ul. Liburnia 1 - Msza św. w każdą pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca o godz. 15.. Potwierdzenie terminu na www.swierzycieszyn.ox.pl.

Kęty, kaplica św. Jana Kantego, ul. Mickiewicza 4 - Msza św. w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 11.30.

Szczegóły o istniejącym w diecezji od ośmiu lat duszpasterstwie można znaleźć na stronie: tridentina-bielsko.blogspot.com.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIELSKO-BIAŁA , BIELSKO-BIAŁA-HAŁCNÓW, DIECEZJA BIELSKO-ŻYWIECKA, HAŁCNÓW, MSZA TRYDENCKA, PIELGRZYMKA, PIESZA PIELGRZYMKA, RYT NADZWYCZAJNY, TRADYCJA ŁACIŃSKA, TRIDENTINA

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.