107,6 FM

Olkuska linia kolejowa będzie remontowana

132 miliony złotych - to wartość prac jakie zostaną wykonane na odcinku kolejowym Charsznica - Wolbrom - Jaroszowiec Olkuski. To część linii numer 62.

Olkuska linia kolejowa będzie remontowana   Linia kolejowa Charsznica - Wolbrom - Jaroszowiec Olkuski Marcin Iciek /Radio eM Jest to linia kolejowa, która prowadzi z Sosnowca do stacji Tunel w powiecie miechowskim w Małopolsce. Umowę na realizację tej inwestycji podpisano w Olkuszu - z udziałem Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury. A o jej znaczeniu mówi Ireneusz Merchel, prezes zarządu, PKP Polskie Linie Kolejowe:

Prace na torach kolejowych mają się zakończyć w połowie 2020 roku.

Olkuska linia kolejowa będzie remontowana   Podpisanie umowy na remont olkuskiej linii kolejowej Marcin Iciek /Radio eM Tymczasem Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury skrytykował samorząd Olkusza za brak chęci współpracy przy modernizacji dworca kolejowego:


Z tymi słowami nie zgadza się Michał Latos, rzecznik olkuskiego magistratu, który przyznaje, że miasto prowadziło w tej sprawie rozmowy, ale "piłka jest po stronie PKP:

Słowa pana ministra przyjmujemy z dużym zaskoczeniem - dodał rzecznik.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama