Owacja dla Michała Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej

dodane 08.08.2018 21:03

Urszula Rogólska

zobacz galerię 

Wczoraj w Szczyrku, dzisiaj w Bielsku-Białej - tłumy kibiców kolarstwa znów miały powód do radości. Na mecie 5. etapu Tour de Pologne, podobnie jak wczoraj, pierwszy był Michał Kwiatkowski!

Owacja dla Michała Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej   Urszula Rogólska /Foto Gość Michał Kwiatkowski na mecie w Bielsku-Białej

Piąty etap 75. Tour de Pologne, liczący 152 km, prowadził z kopalni soli w Wieliczce do stolicy Podbeskidzia przez - ponownie jak wczoraj - górskie tereny Beskidów. Na kolarzy czekały Górskie Premie TAURON: w Hucisku (II kat.), Rychwałdzie (II kat.) i na Przegibku (I kat.). Na trasie wyznaczono także Premię Lotną LOTTO w Międzybrodziu Bialskim. Przy drogach zgromadziły się tłumy miłośników kolarstwa, kibiców i mieszkańców, którzy chcieli obserwować tę szczególną imprezę sportową.

  Urszula Rogólska /Foto Gość Najlepsi kolarze piątego etapu Tour de Pologne na podium

Przed finiszem kolarze przejechali w Bielsku-Białej jeszcze trzy rundy, każda miała 7,2 km.

Podobnie jak wczoraj, na metę jako pierwszy wjechał Michał Kwiatkowski z grupy Sky, a za nim - Belg Dylan Teuns z grupy BMC i Włoch Enrico Battaglin (LottoNL-Jumbo). To drugie z rzędu etapowe zwycięstwo Michała Kwiatkowskiego. Tym samym zawodnik umocnił się na pozycji lidera TdP.

  Urszula Rogólska /Foto Gość Czesław Lang i prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult

Na wszystkich premiach górskich nie było mocniejszego od Słoweńca Jana Tratnika z grupy CCC Sprandi Polkowice. Na premii lotnej wyprzedził go Belg Jenthe Biermans z zespołu  Katusha-Alpecin.

Na mecie Michał Kwiatkowski odebrał puchar z rąk Waldemara Jędrusińskiego - zastępcy prezydenta Bielska-Białej. Gratulacje składał mu także wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz. Czesław Lang z kolei dziękował prezydentowi miasta Jackowi Krywultowi za organizację piątego etapu TdP w Bielsku-Białej.

  Urszula Rogólska /Foto Gość Przemysław Niemiec mija metę jako pierwszy podczas jednego z okrążeń w Bielsku-Białej

Kibice z Podbeskidzia wypatrywali też pochodzącego z Pisarzowic Przemysława Niemca (UAE Team Emirates), powoli kończącego karierę. Dziś przyjechał na metę jako 72., ale dał się zapamiętać kibicom TdP z jak najlepszej strony - drugiej pętli w Bielsku-Białej, kiedy jako pierwszy przyprowadził peleton na miejsce, w którym zlokalizowano metę po trzeciej rundzie.

  Urszula Rogólska /Foto Gość Peleton w Bielsku-Białej

Tour de Pologne od lat włącza się w obchody najważniejszych wydarzeń w historii Polski. W tym roku wspólnie z biurem programu "Niepodległa", włącza się w obchody stulecia odzyskania niepodległości.

Dwa beskidzkie etapy zamykają tegoroczna rywalizację w naszym regionie. W czwartek kolarzy czeka etap z Zakopanego do Bukowiny Tatrzańskiej, a w piątek wokół Bukowiny.

  Urszula Rogólska /Foto Gość Michał Kwiatkowski przyjmuje puchar z rąk Waldemara Jędrusinskiego, zastępcy prezydenta miasta

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| 5. ETAP TOUR DE POLOGNE, 75. TOUR DE POLOGNE , BIELSKO-BIAŁA, DIECEZJA BIELSKO-ŻYWIECKA, META TOUR DE POLOGNE, MICHAŁ KWIATKOWSKI, TOUR DE POLOGNE

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl