107,6 FM

Dwa wypadki z bronią na Śląsku

Dwie osoby zostały w sobotę poszkodowane w wyniku wypadków z użyciem broni w woj. śląskim. W Tychach mężczyznę zranił śrut wystrzelony przez myśliwych, w Przyszowicach pod Gliwicami był to wypadek na strzelnicy.

Jak poinformowała PAP sierż. sztabowy Agnieszka Semik z tyskiej policji, mężczyzna wjechał samochodem do lasu w dzielnicy Czułów, by łowić ryby w tamtejszych stawach. W lesie trwało właśnie polowanie na kaczki. Przez uchyloną szybę samochodu do środka wpadły kawałki śrutu i zraniły wędkarza w szyję. "Mężczyzna wezwał policję, a funkcjonariusze po przybyciu na miejsce - pogotowie. Okazało się, że obrażenia mężczyzny są niegroźne, było to właściwie draśnięcie" - powiedziała sierż. Semik. Policja wyjaśnia okoliczności tego zajścia.

Po południu w Przyszowicach pod Gliwicami na strzelnicy ponadczterdziestoletni mężczyzna postrzelił się w nogę. Jak przekazał sierż. szt. Krzysztof Pochwatka z gliwickiej policji, poszkodowany trafił do szpitala na badania, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy