107,6 FM

Leszek Miller kieruje pozew sądowy przeciwko "Faktowi"

B. premier Leszek Miller zapowiedział w poniedziałek skierowanie pozwu sądowego przeciwko wydawcy i redaktorowi naczelnemu dziennika "Fakt" w związku "z rażącym naruszeniem" dóbr osobistych jego i jego najbliższej rodziny. Chodzi o artykuł dotyczący zmarłego syna b. premiera.

Leszek Miller jr. zmarł 27 sierpnia. Prokurator Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformował wówczas PAP, że wstępne ustalenia wskazują na to, że syn b. premiera popełnił samobójstwo. W sobotę 1 września w Żyrardowie odbył się jego pogrzeb.

W sobotnim wydaniu "Faktu" ukazał się artykuł zatytułowany "Ojciec wybrał politykę, a syn sznur". W artykule podkreślono, że "depresja, problem z alkoholem i rozpad małżeństwa zabiło jedynego syna Leszka Millera". Publikacja ta spotkała się z falą krytyki w mediach.

Red. naczelny "Faktu" Robert Feluś w oświadczeniu zamieszczonym w sobotę na Twitterze przeprosił b. premiera, jego rodzinę i czytelników "za treść i formę publikacji". "Wykazaliśmy się brakiem szacunku, przekraczając granicę dobrego smaku i zasad, które powinny przyświecać zawodowi dziennikarza. To nie powinno się było wydarzyć" - napisał.

W poniedziałek do publikacji odniósł się były premier. "W związku z rażącym naruszeniem przez dziennik +Fakt+ dóbr osobistych moich i mojej najbliższej rodziny kieruję pozew sądowy przeciwko wydawcy i red. naczelnemu" - poinformował Leszek Miller na Twitterze.

Leszek Miller junior miał 48 lat. Był absolwentem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Po ukończeniu studiów zajął się prowadzeniem interesów, współpracował m.in. z rajdowcem Sobiesławem Zasadą; pracował także w spółkach skarbu państwa.

« 1 »
 • JM
  04.09.2018 08:35
  Popieram ojca.
  doceń 1
 • Gość
  04.09.2018 11:54
  Czy jest jakiś ważny powód by przytaczać, co tow, Miller ma do powiedzenia?
  doceń 7
 • mee...
  04.09.2018 15:41
  Pozew to sie powinno zlozyc przeciwko temu, ktory wposcil niemiecki Fakt na polski rynek...
  doceń 0
 • krut00
  04.09.2018 16:11
  Trochę przykro że panu Leszkowi nie przyszło do głowy naprawić państwo wtedy kiedy rządził. Nie tylko że nie można teraz poszukać morderców generałów Policji czy Wojska, nie mówiąc już o prezesach NBP czy nawet prezydentach, ale jeszcze sędziom poprzewracało się w głowach i myślą że są politykami. Ze wstępnych ustaleń jakoś tak zawsze wychodzi samobójstwo...
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama