107,6 FM

Atak na domy Koptów w Egipcie

Grupa ekstremistów islamskich zaatakowała i splądrowała cztery zabudowania mieszkalne chrześcijańskich Koptów w Egipcie. Wydarzenie miało miejsce 3 września w wiosce Demchaw Hachem, w prowincji Al-Minja, w centrum Egiptu.

Według miejscowych źródeł ucierpiały trzy osoby. Ten akt przemocy wpisuje się w klimat napięcia, jaki zrodził się w tamtejszej okolicy z powodu budowy małego kościoła. Siły porządkowe i miejscowe władze podjęły wysiłki, aby powstrzymać kryzys.

To nie pierwszy raz, kiedy dobra trwałe stają się celem ataków ekstremistów islamskich w Egipcie. Pod koniec ubiegłego roku w mieście Heluan dwie osoby zginęły, kiedy pewien człowiek zaatakował sklep znajdujący się w domu należącym do dwóch Koptów.

« 1 »
  • Gość
    04.09.2018 18:17
    Gdyby ci koptowie otworzyli domy i ramiona na islamskich nachodzców, gdyby ich obdarowali obficie, gdyby nawet umyli im nogi...zostaliby tak samo potraktowani albo gorzej.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama