107,6 FM

Trzęsienie ziemi w Japonii: 32 osoby uznane za zaginione na Hokkaido

32 osoby zostały uznane za zaginione w wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 6.7, do którego doszło w czwartek nad ranem na wyspie Hokkaido, 87 osób zostało rannych w Sapporo - poinformowała w czwartek agencja Kyodo.

Wcześniej media światowe informowały o osuwiskach, które powstały w wyniku trzęsienia ziemi na tej drugiej co do wielkości wyspie Japonii, Hokkaido, które pochłonęły "dużą" liczbę domów.

Ok. 3 mln gospodarstw domowych pozbawionych jest prądu; nastąpiły zakłócenia w pracy sieci telefonicznej.

Na lotnisku New Chitose odwołano część lotów.

Nie stwierdzono nieprawidłowości w poziomie promieniowania w elektrowni jądrowej Tomari.

Silne trzęsienie ziemi, o magnitudzie 6,7 nawiedziło w czwartek nad ranem czasu lokalnego japońską wyspę Hokkaido. Ognisko wstrząsów odnotowano 112 km na południowy wschód od Sapporo, na głębokości 66 km.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama