107,6 FM

Uwolniono porwanego księdza

Porwany w Nigerii ks. Christopher Ogaga, proboszcz parafii w Oviri-Okpe w stanie Delta, został uwolniony 5 września.

Według kanclerza kurii biskupiej w diecezji Warri, ks. Clementa Abobo, duchowny odzyskał wolność, mimo iż nie zapłacono za niego okupu w wysokości 15 mln naira (około 150 tys. zł), jakiego domagali się porywacze.

Według kanclerza, ks. Ogaga jest w dobrej kondycji, choć przez cały czas uprowadzenia znajdował się pod gołym niebem, także w czasie deszczu, bez jedzenia i picia. Obecnie przebywa w szpitalu na badaniach kontrolnych.

Ks. Ogaga został porwany 1 września wieczorem, gdy jechał do Warri, aby nazajutrz rano odprawić tam niedzielną Mszę św.

« 1 »
  • Łodzianka
    06.09.2018 22:45
    To wielka łaska od Pana Boga. Historia księdza Ogagi daje nadzieję pozostałym uwięzionym. Tak wielu chrześcijan cierpi prześladowania za wiarę, a my żyjący w bezpiecznym komforcie naszej rzeczywistości zapominamy o nich w modlitwie. Asia Bibi już tyle lat jest uwięziona i tak bardzo prosi o modlitwę. Nie dla każdego możemy wymodlić łaskę uwolnienia, ale bodaj raz dziennie módlmy się by Pan Bóg obdarzył cierpiących prześladowanie siłą Ducha Świętego. Gdy On będzie z nimi przetrwają wszystko.
    doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama