107,6 FM

Rusza konkurs im. Szymanowskiego

Początek w poniedziałek 10 września w NOSPR.

Do Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Katowicach zgłosiło się ok. 120 kandydatów z Polski i zagranicy. Ostatecznie wystąpi 102 wykonawców.

Konkurs będzie trwał od 10 do 23 września 2018 roku. Przesłuchania konkursowe będą prowadzone równolegle w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Finał oraz uroczysta gala odbędą się w sali koncertowej NOSPR.

Wydarzenie ma na celu rozpropagowanie twórczości i postaci Karola Szymanowskiego.

Konkurs obejmuje 5 kategorii w trzech etapach: fortepian, skrzypce, śpiew, kwartet smyczkowy oraz kompozycję. Jest organizowany przez NOSPR przy wsparciu Polskiego Radia SA, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Towarzystwa Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Zakopanem oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Konkurs będzie odbywał się co pięć lat. Nagroda za pierwsze miejsce wynosi 25 tys. euro.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama