107,6 FM

Papież zwołuje szczyt w sprawie nadużyć duchownych

W dniach 21-24 lutego odbędzie się w Rzymie spotkanie przewodniczących episkopatów całego świata na temat zapobiegania nadużyciom duchowieństwa – ogłosił w środę Watykan. Spotkanie to odbędzie się w dniach 21-24 lutego - podano po rozmowach papieża z Radą Kardynałów.

W komunikacie ogłoszonym przez Watykan po trzydniowej 26. naradzie tego gremium poinformowano, że papież po konsultacjach z doradcami postanowił zwołać obrady z udziałem wszystkich przewodniczących episkopatów na temat "ochrony nieletnich" oraz niepełnosprawnych dorosłych.

Podczas posiedzenia "Rada Kardynałów dokonała razem z Ojcem Świętym dogłębnej refleksji na temat nadużyć" - głosi nota.

Watykan poinformował również, że arcybiskup Bostonu kardynał Sean Patrick O'Malley zapoznał obecnych z pracami kierowanej przez siebie Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich.

Ponadto - jak podkreślono - kardynałowie "wyrazili pełną solidarność z papieżem Franciszkiem z powodu tego, co wydarzyło się w ostatnich tygodniach". To nawiązanie do zarzutów stawianych mu przez arcybiskupa Carlo Marię Vigano.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • as
  13.09.2018 16:04
  My katolicy mamy przychodzić do naszych miejsc pracy jak do synagogi szatana bo nikt nad wykroczeniami świeckich którym przebrała się miarka obradował nie będzie więc Kosciół to tylko duchowienstwo a my mamy ginąć jak te błędne owce
  doceń 0
 • gosc
  13.09.2018 16:50
  A może wystarczyłoby usunąć ze stanu kapłańskiego wszystkich pederastów?
  doceń 11
 • 1 list Pawła do Tymoteus
  13.09.2018 19:46
  Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony 2, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. 5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?
  doceń 1
 • Ines
  14.09.2018 17:59
  vulnerable adults "Wrażliwi dorośli" a nie niepełnosprawni...

  Warto pomyśleć dlaczego, np. zastraszeni klerycy ulegali nadużyciom seksualnym. Część z nich przez emocjonalną niedojrzałość - wtedy człowiek i po 18-tce nie umie powiedzieć "nie"...ze strachu.

  Ustalenia Arcidiecezji St.Paul - Minneapolis"
  Wrażliwy dorosły oznacza osobę w stanie psychicznym, umysłowym lub emocjonalnym, który uniemożliwia obronę i ochronę samego siebie, lub uzyskanie pomocy gdy jest zagrożony krzywdą.

  https://www.catholicnewsagency.com/news/what-do-church-abuse-policies-mean-by-vulnerable-adult-90189
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama