107,6 FM

Modlitwa za miasto na Trzech Lipkach

To będzie już siedemnasta Msza św. w intencji bielszczan i wszystkich spraw miasta Bielsko-Biała, sprawowana pod Krzyżem Trzeciego Tysiąclecia w Starym Bielsku.

Jak co roku 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Starym Bielsku – wraz z ks. Zygmuntem Siemianowskim, proboszczem – zaprasza wszystkich bielszczan i gości pod Krzyż Trzeciego Tysiąclecia na wzgórzu Trzy Lipki. O 17.00 bielscy duszpasterze będę tu sprawować Mszę św. w intencji mieszkańców miasta Bielsko-Biała i władz samorządowych. Eucharystii będzie przewodniczył ks. prał. Marcin Aleksy – nowy proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i dziekan dekanatu Bielsko-Biała I.

Msza św. 14 września, w której zwykle uczestniczą bielszczanie, władze miasta i przedstawiciele instytucji społecznych, to już siedemnastoletnia tradycja. Wszyscy razem dziękują Bogu za błogosławieństwo i opiekę, a zarazem proszą o światło Ducha Świętego i pomyślność dla wszystkich mieszkańców, ich rodzin, władz i instytucji społecznych.

Krzyż Trzeciego Tysiąclecia na wzgórzu Trzy Lipki   Krzyż Trzeciego Tysiąclecia na wzgórzu Trzy Lipki
Urszula Rogólska /Foto Gość

Jubileuszowy 40-metrowy, stalowy krzyż, przypominający pastorał Jana Pawła II, stanął na wzgórzu Trzy Lipki w 2001 r. To jedno z najpiękniejszych miejsc Bielska-Białej. W imieniu organizatorów spotkania – serdecznie zapraszamy!

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama