107,6 FM

Fejk o Franciszku krąży po sieci

„Franciszek odmówił udzielenia papieskiego błogosławieństwa” – czytamy w opisie nagrania ze spotkania na Sycylii. Tymczasem na nagraniu papież błogosławi zebranych.

Nagranie z błędnym opisem rozpowszechnił użytkownik posługujący się nazwą @catholicsat. Wpis zamieszczony w portalu Twitter powieliło ok. 1 tys. kolejnych osób, w tym niektórzy dziennikarze z Polski. Z informacji wynika, że Franciszek nie pobłogosławił uczestników spotkania młodzieży w Palermo, „żeby nie obrazić «wielu chrześcijan nie będących katolikami, przedstawicieli innych religii i agnostyków»”. W rzeczywistości nagranie pokazuje, jak na zakończenie swojego przemówienia papież błogosławi zebranych. – Teraz chciałbym udzielić wam błogosławieństwa – mówi Ojciec Święty. – Wiem, że między wami są młodzi katolicy, chrześcijanie, [osoby] z innych tradycji religijnych. Także niektórzy agnostycy. Dlatego pobłogosławię wszystkich.

Następnie papież prosi Boga, by pobłogosławił On „nasienie niepokoju, które jest w sercach” uczestników spotkania. – Panie, Panie Boże, spójrz na tych młodych – mówi Franciszek. – Znasz każdego z nich. Wiesz, co myślą. Wiesz, że mają wolę, by iść do przodu, uczynić świat lepszym. Uczyń ich poszukiwaczami dobra i szczęścia. Uczyń ich pracowitymi na drodze i w spotkaniu z innymi. Uczyń ich zuchwałymi w służbie. Uczyń ich pokornymi w szukaniu korzeni i podążaniu dalej i w przynoszeniu owoców, by mieli tożsamość i przynależność. Panie, Panie Boże, towarzysz wszystkim tym młodym w drodze i błogosław im wszystkim. Amen.

Sobotnie spotkanie z młodzieżą było ostatnim punktem podróży apostolskiej Ojca Świętego na Sycylię. Wzięło w nim udział 5 tys. osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Piotr
  18.09.2018 09:22
  A było "W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego"? Nie było? No to nie fejk.
  doceń 26
 • ja
  18.09.2018 19:49
  KAI pisze: "Swe przemówienie Franciszek zakończył modlitwą za młodych ludzi i za całą Sycylię, nie udzielając jednak tradycyjnego błogosławieństwa apostolskiego, zauważył bowiem, że są tu obecni nie tylko katolicy, ale też wyznawcy innych odłamów chrześcijaństwa i agnostycy, nie chciał więc nikogo urazić. " Czyżby autor podejrzewał kai o zamieszczanie fejkówi na papieża?
  doceń 14
 • gość
  20.09.2018 09:37
  "Błogosławić" to czynić znak krzyża nad wiernymi przy jednoczesnym wymawianiu formuły "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego", czego raczej papież nie uczynił. Jedynie twierdzenie że "odmówił" jest fałszywe.
  doceń 1
 • Amid
  22.09.2018 15:02
  @ autor artykułu JAKUB JAŁOWICZOR --> skoro taka informacja jest podana na KAI:

  "Swe przemówienie Franciszek zakończył modlitwą za młodych ludzi i za całą Sycylię, nie udzielając jednak tradycyjnego błogosławieństwa apostolskiego, zauważył bowiem, że są tu obecni nie tylko katolicy, ale też wyznawcy innych odłamów chrześcijaństwa i agnostycy, nie chciał więc nikogo urazić. Potem żegnany równie gorąco jak witany odjechał samochodem na lotnisko, skąd ok. 18.30 odleciał do Rzymu."

  https://ekai.pl/franciszek-odwiedzil-sycylie-nie-mozna-wierzyc-w-boga-i-byc-mafiosem/

  To proszę podać mi tu link do tego nagrania, na podstawie napisał Pan ten artykuł. Katolicka Agencja Informacyjna jak coś podali by błędnie to będzie sprostowanie, a do tej pory tego nie zrobili.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama