107,6 FM

Skąd płynie moc chrześcijaństwa?

Zawołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami i władzę leczenia chorób.Łk 9,1

Jezus zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami oraz władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych.

Mówił do nich: «Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie. Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, pozostańcie tam i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśliby was gdzieś nie przyjęli, wychodząc z tego miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim!» Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.


Podstawową misją apostoła było głoszenie prawdy Bożej i niesienie uzdrowienia w imię Jezusa. Współczesne życie jest bardzo skomplikowane i nawet ludzie posługujący we wspólnocie Kościoła są zmuszeni do zajmowania się wieloma sprawami nie wprost ewangelicznymi: administracyjnymi, prawnymi, finansowymi. Dzisiejsza Ewangelia przypomina, że siła Kościoła nie wypływa z realizacji tych doczesnych zadań. Zbytnie oddanie się im grozi światowością, przed którą kiedyś przestrzegał Benedykt XVI, a dziś czyni to Franciszek. Moc chrześcijaństwa płynie nie z administrowania i zarządzania, ale z przepowiadania Jezusa Chrystusa oraz sprawowania sakramentów i uczestniczenia w nich, bo to one przede wszystkim niosą uzdrowienie duszy, a czasem także ciała.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • PRZEMAS
  26.09.2018 09:28
  Chodzili po wsiach głosząc Ewangelie.w czasie 45 lat swojego życia pamiętam tylko kilka osób które na codzień swiadczyli o Ewangelii .Trochę słabo.W hotelu przy posiłku na kilkadziesiąt osób jedna czyni znak krzyża przed posiłkiem
  doceń 1
 • Gabriela
  26.09.2018 14:52
  A co z naśladowaniem Jezusa, nie mówiąc już o Jego uobecnianiu (nie mylić z udawaniem)? Wypada dziś cieniutko ... A przecież jest to podstawowy warunek powodzenia zleconej przez Jezusa misji. Warunek, który w oczach świata czyni wiarygodnymi tych, co to "głoszą i sprawują". Bez liczenia się z nim owo "głoszenie i sprawowanie" znaczy tyle, co rzucanie grochem o ścianę. Plonu z tego nie będzie.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.