Ks. Stryczek odpowiada na publikację onet.pl

dodane 20.09.2018 13:21

Facebook

Film został opublikowany na Facebooku.

Komentowany reportaż najdziesz TUTAJ.

Oświadczenie kurii krakowskiej - TUTAJ.

Stanowisko Zarządu Stowarzyszenia WIOSNA - TUTAJ.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 36 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Aga 25.09.2018 09:32
Niezalogowany użytkownik Wstrzymuję się od osądzania ks. Stryczka tylko na podstawie artykuły Onetu i myślę, że będzie on impulsem do rzetelnego dochodzenia, jaka jest prawda. Artykuł czytałam z uwagą także dlatego, że przez kilka lat pracowałam z osobą na kierowniczym stanowisku, której zachowania były podobne do opisanych przez Onet.... Przedsiębiorcza, inteligentna i elokwentna, wspaniale prezentująca się wobec osób postronnych. Równocześnie - w pracy była źródłem niesamowitych napięć. Potrafiła zrobić problem ze wszystkiego, reakcje także były niewybredne. Miała taż zdolność "kupowania" sobie ludzi, którzy byli jej służalczo, ale autentycznie oddani - i ona tymi ich hołdami "karmiła się". W nastrojach potrafiła przechodzić od mdłej słodyczy do cynicznego okrucieństwa. I ta nieprzewidywalność bardzo męczyła... Pod koniec liczyłam dni do jej odejścia - i rozumiem, jak ktoś mówi, że dłużej NIE DA RADY. Potem na jej miejsce przyszła na szczęście inna osoba. Obowiązki są te same, efektywność nie zmniejszyła się - a ja czuję się na stanowisku pracy jak w innym świecie. Tyle, że po odejściu poprzedniej osoby przez rok potrzebowałam terapii... Bogu dzięki, to przykre doświadczenie skończyło się dla mnie dobrze. I czytając artykuł, słuchając ks. Stryczka i patrząc na niego mam wrażenie, że w tej sytuacji mogło być podobnie. Szkoda tylko - i strata dla Kościoła, że sprawa stała się "medialna", ale może zdesperowani ludzie nie widzieli innej szansy na uzdrowienie tego, co chore? Ufam, że prawda zwycięży, a ks. Stryczek też z pokorą potrafi się z nią skonfrontować, nie starając się wzbudzić poczucia winy w tych, którzy odważyli się wypowiadać.
Plusów: 0 1julek 23.09.2018 07:32
Niezalogowany użytkownik Diabeł miesza szczególnie tam, gdzie dzieje się dobro. Niech Bóg błogosławi księdzu w dalszym działaniu. Ale w wystąpieniach publicznych raczej widziałbym za bardziej właściwy strój duchowny /sutanna/.
Plusów: 1 ASDF 21.09.2018 12:38
Niezalogowany użytkownik Przestańcie pisać te idiotyczne komentarze w tym stylu. Przecież to te same argumenty, których używają ślepi zwolennicy WOŚP, gdy ujawnia się niejasne interesy przedsiębiorstw p. Owsiaka (stwierdzone prawomocnymi wyrokami). Poza tym nikt nie oskarża samego stowarzyszenia, bo fakt, że robią mnóstwo dobrego jest oczywisty.
Plusów: 1 do janek 21.09.2018 10:40
Niezalogowany użytkownik chyba miałeś z matematyki - dst lub mierny organizacja orkiestry kosztuje więcej publicznych środków niż wyciągniętych od ludzi, gdyby samorządy nie wydawała na szopkę orkiestrową a bezpośrednio na potrzeby na miejscu byłoby o niebo zdrowiej, lecz wówczas nie wypromowano by kilku pajaców

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl