107,6 FM

Marine Le Pen skierowana na przymusowe badania psychiatryczne

Marine Le Pen, która przewodzi francuskiej skrajnej prawicy, poinformowała w czwartek, że francuski sąd skierował ją na badania psychiatryczne w ramach dochodzenia w sprawie zamieszczenia przez nią na Twitterze brutalnych zdjęć. Zaznaczyła, że nie stawi się na badania.

Dochodzenie, które ruszyło w marcu, dotyczy trzech zdjęć zamieszczonych przez Le Pen w 2015 r. Jedno z nich przedstawiało ścięcie głowy amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya. Polityk opublikowała je po zamachach w Paryżu w 2015 r., w których zginęło ponad 130 osób.

Sąd nie potwierdził, czy skierował Le Pen na badania, jednak podkreślił, że to normalna procedura w takich przypadkach.

"Myślałam, że widziałam już wszystko, ale nie! Za potępienie horrorów #Daesh (Państwo Islamskie - PAP) w tweetach, +wymiar sprawiedliwości+ kieruje mnie na badania psychiatryczne! Jak daleko się posuną? NIE DO WIARY" - napisała na Twitterze Le Pen.

Następnie przekazała dziennikarzom, że nie stawi się na badania. "Chcę zobaczyć, jak sędzia będzie próbował mnie do tego zmusić" - podkreśliła.

Na antenie BFM TV oceniła, że takie metody reżimy totalitarne wykorzystują wobec swoich rywali, by "wyglądali jakby byli szaleni".

Jak wynika z dokumentu sądowego, który Le Pen zamieściła na Twitterze, drogą badań sędzia chce sprawdzić, czy cierpi ona na jakąś chorobę psychiczną, a jeżeli tak, czy mogło to wpłynąć na ocenę przez nią sytuacji, kiedy publikowała tweety. Lekarze mają też ocenić, czy Le Pen stanowi zagrożenie dla społeczeństwa.

Rywal Le Pen, szef skrajnie lewicowej Francji Nieujarzmionej Jean-Luc Melenchon ocenił, że badanie jest niepotrzebne, ponieważ jest ona "politycznie odpowiedzialna za swoje działania polityczne". "Nie tak osłabimy skrajną prawicę" - dodał.

Szef MSW Włoch Matteo Salvini oświadczył: "Sąd zarządził badania psychiatryczne dla Marine Le Pen. Brak mi słów! Solidaryzuję się z nią i Francuzami, którzy kochają wolność!".

« 1 »
 • mack
  21.09.2018 18:11
  Jest postęp! Kiedyś wysłaliby ją na gilotynę.
  doceń 8
 • czloax
  22.09.2018 16:13
  Znany trick stalinowców - niewygodnych rywali do psychiatryka. Neomarksiści (zakładam że to ich sprawka) są oczytani - wiedzą jak zwalczać opozycję.
  doceń 4
 • Gosc
  23.09.2018 10:11
  Francja staje się krajem totalitarnym
  doceń 1
 • Edwa
  22.10.2018 14:38
  Francuska gazeta "Liberation" z 29 list. 2017 twierdzi w artykule "Au sein des soins sans consentement" (str.16-17): "w roku ubieglym we Francji prawie 100000 osob umieszczono w szpitalach psychiatrycznych bez ich zgody". Czyli - przymusowo !!!
  Jakas czesc tej ogromnej liczby (odpowiadajacej w Polsce liczbie mieszkancow calego miasta Wloclawka czy Koszalina) niewatpliwie padla ofiara porachunkow, nieporozumien, oskarzen, rozgrywek rodzinnych,zawodowych, spadkowych itp itd. Nie tylko w ZSRR uzywano tego rodzaju metod by pozbyc sie "nieprawomyslnych" czy po prostu niewygodnych umieszczajac ich w "psychuszkach"...
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama