107,6 FM

Maroko: Marynarka wojenna otworzyła ogień do łodzi z migrantami

Marokańska marynarka wojenna otworzyła ogień w kierunku łodzi z migrantami na Morzu Śródziemnym. W wyniku ran zmarła 22-letnia Marokanka, a trzy osoby zostały ranne i są w stanie ciężkim, w tym jedna w krytycznym. Na pokładzie było 25 osób - poinformowała AFP.

Jak informuje francuska agencja strzały zostały oddane po tym, jak pilot łodzi motorowej nie odpowiedział na wezwanie statku patrolowego. "Osoba kierująca łodzią była Hiszpanem i +odmówiła posłuszeństwa+ na marokańskich wodach w okolicy M'dig-Fnideq" - podała AFP, powołując się na lokalne władze.

Czworo migrantów zostało postrzelonych. W wyniku ran w szpitalu zmarła 22-letnia marokańska kobieta, która, podobnie jak dwóch innych rannych migrantów, pochodziła z miasta Tetuanu na północy Maroka. Czwarta zraniona osoba pochodziła z Al-Hoceimy i przebywa w szpitalu w stanie krytycznym po tym, jak amputowano jej rękę.

Według lokalnych władz w łodzi byli także hiszpańscy przemytnicy. Pilot został już aresztowany, a miejscowe służby wszczęły dochodzenie w tej sprawie.

Według Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji od początku roku do Hiszpanii drogą morską lub lądową przedostało się 38 tysięcy nielegalnych migrantów. Marokańskie władze informują, że w tym samym okresie udaremniły 54 000 migrantów przedostanie się na terytorium Unii Europejskiej.

« 1 »
 • tnn
  26.09.2018 10:35
  Marynarka wojenna Maroko zachowała się tak, jak powinna. Gdyby się zatrzymano, to nikomu nic by się nie stało. A kobieta, cóż, łamiąc prawo podjęła ryzyko...
  doceń 10
 • Nikt
  26.09.2018 16:32
  Jak się tylko zastanawiam , jak skomentowałby, aprobowane przez większość osób wcześniej wypowiadających się , zachowanie marokańskiej marynarki Jezus Chrystus ?
 • krut00
  26.09.2018 18:50
  Nie jestem za importowaniem problemów czy też emigrantów, ale strzelanie do 22-letnich młodych kobiet jest jeszcze niżej na mojej liście. Właściwie nie chodzi tu wcale o emigrację zarobkową, ale zapomogową. Zamiast doprowadzać tych ludzi do desperacji znacznie lepiej było by dać im wizy z prawem do pracy, ale bez prawa do zapomogów i sytuacja sama się rozwiąże.
 • kama
  26.09.2018 23:08
  W Maroku nie ma wojny ani żadnych walk. Ci, którzy wsiadają do tych łodzi, są nielegalnymi imigrantami. Biorą na siebie ryzyko i jeszcze opłacają się przemytnikom. Jeśli Europa będzie wpuszczać wszystkich chętnych, to niedługo cała Afryka znajdzie się w Europie. Wtedy głód i nędza zapanuje również w Europie. I nie tylko z powodu przeludnienia, ale specyficznej mentalności ludności Afryki. Natomiast pobożne ględzenie o otwarciu na innych, konieczności podzielenia się, itp. to tylko przykrywka do lewackiego planu destrukcji .
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama