107,6 FM

Velostrada już otwarta

Szeroka, bezpieczna i dwupasmowa w obu kierunkach. Velostrada - czyli pierwsza w Polsce autostrada dla rowerów jest już otwarta.

Velostrada już otwarta   Otwarto Velostradę w Jaworznie Agata Nurek / Radio eM Droga powstała w Jaworznie i ma blisko 4 kilometry. Velostrada prowadzi z Osiedla Stałego do centrum Jaworzna i jest częścią 10 kilometrowej trasy rowerowej.  - Projekt ma być kontynuowany" - mówi Tomasz Tosza z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie:

Velostrada już otwarta   Uczestnicy rajdu Velostradą Agata Nurek / Radio eM Wzdłuż Velostrady mieszka 60% mieszkańców Jaworzna. Wielu z nich zdecydowało się wziąć udział w pierwszym rajdzie nowym odcinkiem. Zawody odbyły się w niedzielę [30.09.18] i przyciągnęły ok. 1000 miłośników bicykli. Jak mieszkańcy oceniają inwestycję?

W świetle przepisów, jezdnią Velostrady będzie można się poruszać z prędkością 50 km/h. Nowo powstały odcinek  w Jaworznie jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w Polsce. Podobne są stosowane w Niemczech, Holandii, Danii czy Belgii.

Velostrada już otwarta   Pierwsi miłośnicy jednośladów przejechali Velostradą Agata Nurek / Radio eM

 

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama