107,6 FM

Podpalił drzwi kościoła

Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał 31-letni mieszkaniec Opola Lubelskiego, który oblał benzyną i podpalił drzwi jednego z miejscowych kościołów. Przyznał się do winy. Straty oszacowano na około 600 zł - poinformowała w poniedziałek policja.

"Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć powodu swojego zachowania. Przyznał się do podpalenia oraz złożył wyjaśnienia" - poinformował w komunikacie prasowym Marcin Gentelman z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek po południu. Policja otrzymała zgłoszenie o tym, że nieznany sprawca oblał, a następnie podpalił drzwi jednego z kościołów w Opolu Lubelskim. Parafia wyceniła straty na kwotę 600 zł.

Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Na nagraniu widać, jak młody mężczyzna chwyta za kanister z benzyną i polewa nią drzwi i podpala, a następnie porzuca kanister i odchodzi. "Funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli nagranie, ustalili personalia podpalacza. Był nim 31-letni mieszkaniec Opola Lubelskiego" - podała policja.

Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Zgodnie z kodeksem karnym grozi za to od 3 miesięcy do lat 5 więzienia.

Opole Lubelskie: Podpalił drzwi kościoła
Dziennik Wschodni

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama