107,6 FM

"Młodzi wołają o wiarygodnych świadków"

Młodych całego świata łączy jedno. Kiedy mówią, że chcą być słuchani w Kościele to przede wszystkim podkreślają, iż nie można ograniczać się jedynie do nakazów, tylko trzeba dawać wiarygodne i przekonujące świadectwo. Wskazuje na to kard. Fernando Filoni kierujący watykańską Dykasterią ds. Ewangelizacji Narodów.

Kard. Filoni zauważa, że synod jasno pokazuje, jak bardzo zróżnicowane są konteksty, w których żyją młodzi ludzie w różnych zakątkach globu. Wszystkich jednak łączy wspólne pragnienie, by Kościół najpierw wsłuchał się w ich głos, zrozumiał bóle i nadzieje i dopiero potem starał się na nie odpowiedzieć. „Młodzi chcą byśmy potrafili wsłuchać się w ich prawdziwe pytania, po to, by dać na nie wiarygodne odpowiedzi” – podkreśla watykański hierarcha.

Przypomina zarazem, że „sytuacje odrzucenia byłyby dziś pierwszymi, w których głosiłby Jezus”. Stąd, jak podkreśla, także dziś na wielu frontach trzeba zacząć od „odrzuconych kamieni, by przemienić je w kamienie węgielne Kościoła i społeczeństwa”. Zauważa zarazem, że do młodego człowieka, który wrażliwy jest na wszelkie formy kłamstwa i obłudy najbardziej przemawia świadectwo. Stąd ten synod jest też wezwaniem do prawdziwej odnowy Kościoła.

« 1 »
  • gut
    07.10.2018 14:12
    /Odwiedziny w myślach też pragną rewizyt./
    /Lidia Jasińska/
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama