Męczennik miłości

dodane 07.10.2018 16:30

ks. Jacek M. Pędziwiatr

zobacz galerię 

Święty Maksymilian - patron rozbitych małżeństw i opuszczonych dzieci.

Męczennik miłości   ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość Samorządowcy dziękowali za ogłoszenie św. Maksymiliana patronem ziemi oświęcimskiej

Pierwsza niedziela października była - tradycyjnie - okazją do dziękczynienia za kanonizację św. Maksymiliana Marii Kolbego. Do grona świętych męczenników zaliczył go 10 października 1982 roku Jan Paweł II.

W uroczystości wzięły udział rodziny, mieszkańcy Oświęcimia i pielgrzymi z innych parafii   ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość W uroczystości wzięły udział rodziny, mieszkańcy Oświęcimia i pielgrzymi z innych parafii Dziesięć lat wcześniej o. Kolbe został ogłoszony błogosławionym wyznawcą. Zmiany kwalifikacji tytułu jego świętości z wyznawcy na męczennika dokonał Jan Paweł II, uzasadniając ją faktem, że o. Kolbe zginął na skutek nienawiści oprawców do wiary, zaś okrutną śmierć w bunkrze głodowym przyjął dobrowolnie, z miłości do Boga i człowieka, zasługując tym samym na tytuł męczennika miłości.

Te kulisy drogi na ołtarze głównego patrona diecezji bielsko-żywieckiej przypomniał przewodniczący dziękczynnej Eucharystii bp Roman Pindel. W drodze na modlitwę w oświęcimskim kościele św. Maksymiliana nawiedził wraz z grupą księży były obóz KL Auschwitz, a w nim bunkier śmierci, w którym dokonał życia twórca Niepokalanowa.

Poczty sztandarowe reprezentowały miejscowe organizacje społeczne i religijne   ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość Poczty sztandarowe reprezentowały miejscowe organizacje społeczne i religijne W okolicznościowym słowie bp Pindel podkreślił, że o. Kolbe, zgłaszając się na dobrowolną śmierć w zamian za współwięźnia, wytłumaczył to tym, że ów ma żonę i dzieci.

- Gdy dziś tak wiele związków rozpada się, trzeba przywołać przykład św. Maksymiliana, męczennika dla ocalenia małżeństwa - mówił biskup bielsko-żywiecki. - To znak dla naszych czasów i wezwanie do pogłębienia miłości małżeńskiej. Niech wzywają go także dzieci pozostawione przez rodziców, którzy się rozeszli, dzieci wzgardzone. Święty Maksymilianie, wstawiaj się za naszymi rodzinami - zakończył bp Pindel.

Parafianie oświęcimscy cieszą się z 30. rocznicy konsekracji kościoła św. Maksymiliana   ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość Parafianie oświęcimscy cieszą się z 30. rocznicy konsekracji kościoła św. Maksymiliana W modlitwie dziękczynnej, połączonej z obchodami 30. rocznicy konsekracji kościoła św. Maksymiliana w Oświęcimiu na os. Chemików, uczestniczyli - wraz z parafianami - duszpasterze i wierni z dekanatu oświęcimskiego oraz innych parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana. Obecne były poczty sztandarowe oraz przedstawiciele władz samorządowych. Delegacja Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu złożyła na ręce bp. Pindla podziękowanie za ogłoszenie, za zgodą Stolicy Apostolskiej, św. Maksymiliana patronem ziemi oświęcimskiej.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DIECEZJA BIELSKO-ŻYWIECKA, KANONIZACJA, OŚWIĘCIM, PATRON, ROCZNICA, ŚW. MAKSYMILIAN MARIA KOLBE

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl