107,6 FM

Proboszcz odwołany po spowodowaniu kolizji po alkoholu

Proboszcz z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Sosnowcu został odsunięty od sprawowania tej funkcji po spowodowaniu kolizji drogowej po pijanemu. Badanie księdza po uderzeniu w inne auto wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu, stracił prawo jazdy.

Do kolizji doszło w niedzielę wieczorem. Ks. Paweł Rozpiątkowski z Biura Prasowego diecezji sosnowieckiej powiedział w poniedziałek PAP, że podejrzany o spowodowanie kolizji to ksiądz z parafii zakonnej i to zakon sprawuje nad nim formalną jurysdykcję. Parafia pw. Krzyża Św. w Sosnowcu jest prowadzona przez Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusowego.

"Z przekazanych nami informacji wynika, że przestał być proboszczem, ma też być skierowany na terapię. Jego obowiązki przejął administrator, który będzie tę funkcję pełnił do czasu powołania nowego proboszcza" - powiedział ks. Rozpiątkowski.

Do kolizji doszło w niedzielę wieczorem w okolicy ronda przy ul. Norwida w Sosnowcu. "Jadący skodą 59-letni kierowca w trakcie opuszczania ronda zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym prawidłowo volkswagenem. Nikomu nic się na szczęście nie stało, natomiast okazało się, że kierujący skodą miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie" - powiedziała PAP rzeczniczka sosnowieckiej policji asp. szt. Sonia Kepper.

Jak dodała, sprawcy kolizji zostało zabrane prawo jazdy, będzie on wzywany na policję, która wyjaśnia wszelkie okoliczności kolizji. Może mu grozić kara do dwóch lat więzienia.

« 1 »
 • jan
  08.10.2018 16:22
  Czy "dwa promile alkoholu w organizmie" oznacza że dwa promile masy lub objętości ciała proboszcza to był alkohol ?
  doceń 2
 • MAREK.LN
  08.10.2018 16:50
  Jestem totalnie zaskoczony...przecież wśród duchownych ponoć nie ma alkoholizmu...I co ma znaczyć stwierdzenie, że MOŻE "mu grozić kara do dwóch lat więzienia." Szanowny redaktorze: Jak miał 2 promile to GROZI mu do 2 lat wiezienia a nie MOŻE.
 • zapytam
  08.10.2018 17:19
  Kto wyrówna szkody spowodowane przez pijanego księdza.
 • Nikt
  08.10.2018 21:26
  Wejście " Kleru " do kin , oskarżenie ks. Stryczka o mobbing , a teraz odwołanie proboszcza za jazdę po pijaku . To wszystko w jednym czasie, to nie przypadek. Ja się nie dam nabrać, po prostu wzmożony atak na KK. Niech mistrz słowa polskiego Pan Michalkiewicz im odpowie, w swoim stylu, tak jak ostatnio.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama