107,6 FM

Pakistan: Oczekiwanie pozytywnego wyroku w sprawie Asi Bibi

W Pakistanie zebrał się Sąd Najwyższy, aby rozpatrzyć sprawę Asi Bibi, chrześcijanki, która od 9 lat przebywa w więzieniu skazana na karę śmierci za rzekome bluźnierstwo przeciw Mahometowi.

Wyrok Sądu Najwyższego powinien być znany w ciągu najbliższych kilku dni. „To dobra wiadomość, że po tak długim oczekiwaniu wreszcie sprawa Asi Bibi jest rozpatrywana. Wiele osób na całym świecie modliło się o jej uniewinnienie i wypuszczenie na wolność. Mamy nadzieję, że ta modlitwa i post przyniosą upragniony owoc” – stwierdził o. James Channan, dominikanin, działający w Lahorze na rzecz dialogu islamsko-chrześcijańskiego.

Podobnego zdania jest również Paul Bhatti, lekarz i polityk, brat zamordowanego w zamachu terrorystycznym katolickiego ministra Shabaza Bhattiego.

“Jestem wielkim optymistą i wierzę, że Asia Bibi zostanie uwolniona. Mój optymizm wynika z faktu, że do tej pory były wielkie naciski ze strony ekstremistów i poprzednie rządy ulegały im w tym, co dotyczyło traktowania chrześcijan – stwierdził w wywiadzie dla Radia Watykańskiego Bhatti. - Natomiast obecny skład Sądu Najwyższego jest bardzo odważny. Sędziowie podjęli bardzo ważne decyzje w sprawie osądzenia i wymierzenia kary więzienia za korupcję byłemu premierowi oraz niektórym gubernatorom. Podejmują ważne i odważne decyzje. Także i w tym przypadku potrzeba odwagi, ale oni dobrze wiedzą, że ona jest niewinna.”

« 1 »
 • Albert
  09.10.2018 09:23
  Codziennie się modlę za Asi Bibi. Ufam, że Wszechmogący Bóg wysłucha naszych modlitw i rozwiąże tą sprawę najlepiej. Bóg jest najwyższym źródłem dobra i czyni samo dobro. Dobro, to owoc sprawiedliwości i miłosierdzia.
  doceń 6
 • Łodzianka
  09.10.2018 09:59
  Oby Pan Bóg wysłuchał naszych modlitw za Asię...

  Powinniśmy zawsze i wszędzie pamiętać o naszych Siostrach i Braciach, którzy bardzo potrzebują naszej modlitwy i wiele razy o nią prosili. Nam - żyjącym w bardzo dobrych warunkach bo mamy dach nad głową, wodę w kranie, jedzenie w lodówce i chodzimy co najmniej raz w tygodniu do kościoła trudno jest sobie wyobrazić Ich codzienność. A Oni tak bardzo potrzebują naszej modlitwy.

  Asi Bibi tym bardziej teraz jej potrzeba.

  Boże, poprzez tajemnicze zrządzenie Twej Miłości,
  pozwoliłeś swemu Kościołowi uczestniczyć w cierpieniu Twego Syna,
  wzmocnij nasze Siostry i Braci,
  którzy z powodu swej wiary są prześladowani.

  Obdarz ich swoją mocą i wytrwałością,
  aby w każdym ucisku pokładali w Tobie całą swą ufność,
  a w cierpieniu wiernie świadczyli o Tobie.

  Podaruj im radość z uczestnictwa w ofierze Chrystusa
  i obdarz pewnością, że ich imiona są zapisane w Księdze Życia.
  Daj im siłę do naśladowania Chrystusa, która wesprze ich w dźwiganiu Krzyża,
  a w utrapieniu ustrzeże ich chrześcijańską wiarę.

  Przez Chrystusa Pana naszego.
  Amen.
  doceń 6
 • gut
  09.10.2018 15:41
  "Także i w tym przypadku potrzeba odwagi, ale oni dobrze wiedzą, że ona jest niewinna.” Właśnie. :)
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama