107,6 FM

PKL wracają w polskie ręce

Fundusz inwestycyjny Mid Europa sprzedaje 99,8 proc. udziałów w Polskich Kolejach Linowych Polskiemu Funduszowi Rozwoju, który kontroluje polski rząd.

Kulisy przekazania PKL w ręce PFR przekaże dzisiaj na Kasprowym Wierchu premier Mateusz Morawiecki, który przyjedzie po południu do Zakopanego.

PKL jest największym operatorem kolei linowych, wyciągów oraz tras narciarskich w Polsce. Spółka oferuje kompleksowy zakres usług rekreacyjno-wypoczynkowych w 7 lokalizacjach w Tatrach i Beskidach, wliczając w to kluczowe ośrodki na Kasprowym Wierchu i Gubałówce w Zakopanem oraz na Jaworzynie Krynickiej w Krynicy-Zdroju.

Janusz Ryś, prezes PKL, podkreśla ogromne zaangażowanie całego Zarządu Mid Europa, które sprawiło, że PKL jest obecnie czołowym graczem na polskim rynku turystyki.

Warto dodać, że kilka lat temu została powołana spółka Polskie Koleje Górskie w Zakopanem, która zarządzała majątkiem PKL. Władze PKG podjęły decyzję o sprzedaży PKL. Spotkało się to z falą krytyki wielu środowisk w Polsce. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zapewniał jednak, że PKL wróci w polskie ręce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • gut
  09.10.2018 16:03
  Fajne Zdjęcie! ;)
  doceń 0
 • Antoni Kupiec
  09.10.2018 19:53
  Radość szybko minie jak tylko managerowie partyjni zabiorą się do gospodarowania. Lekcje z lat 1945 - 1989 nikogo i niczego nie nauczyły. Państwo jest i było zawsze najgorszym gospodarzem. Rozwój zachodu nie przyszedł przez nacjonalne gospodarki tylko dzięki prywatnemu kapitałowi i kapitalistom.
 • Gość
  09.10.2018 20:54
  Czy od tego przybedzie tras narciarskich lib ilosc przewieIonyxh ludzi? A moze gory beda piekniejsze?
  doceń 2
 • Gość
  11.10.2018 17:06
  Sprzedano za 215mln zł, odkupiono za 590mln zł
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama