107,6 FM

Budowa S11 coraz bliżej

Ważna informacja dla kierowców. W Katowicach podpisano dziś [09.10.18] umowę na opracowanie dokumentacji dla budowy drogi ekspresowej S11.

Budowa S11 coraz bliżej   Podpisanie umowy na S11 Agata Nurek /Radio eM Koszt budowy odcinka w województwie śląskim to blisko 3 mld złotych. Jak dokładnie ma przebiegać droga? Mówi zastępca generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad, Jacek Gryga:


Plany budowy drogi S11 były znane od dłuższego czasu. Radio eM interesowało się tym tematem. Kilka miesięcy temu o inwestycję zapytaliśmy mieszkańców dzielnic Tarnowskich Gór - Strzybnicy i Pniowca pomiędzy, którymi być może miałaby przebiegać trasa. Nie wszyscy byli zadowoleni. Zdania są jednak podzielone:

Czy odcinek będzie przebiegał przez te dzielnice nie wiadomo. Studium powstanie w ciągu 14 miesięcy. Kolejnym krokiem będzie wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. To potrwa do roku czasu i będzie zależne właśnie od konsultacji społecznych.

Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski przekonywał, że inwestycja jest oczekiwana przez mieszkańców Tarnowskich Gór i ma duże znaczenie dla całej Metropolii. 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama