Budowa S11 coraz bliżej

dodane 09.10.2018 15:33

Agata Nurek /Radio eM

Ważna informacja dla kierowców. W Katowicach podpisano dziś [09.10.18] umowę na opracowanie dokumentacji dla budowy drogi ekspresowej S11.

Podpisanie umowy na S11   Agata Nurek /Radio eM Podpisanie umowy na S11 Koszt budowy odcinka w województwie śląskim to blisko 3 mld złotych. Jak dokładnie ma przebiegać droga? Mówi zastępca generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad, Jacek Gryga:


Plany budowy drogi S11 były znane od dłuższego czasu. Radio eM interesowało się tym tematem. Kilka miesięcy temu o inwestycję zapytaliśmy mieszkańców dzielnic Tarnowskich Gór - Strzybnicy i Pniowca pomiędzy, którymi być może miałaby przebiegać trasa. Nie wszyscy byli zadowoleni. Zdania są jednak podzielone:

Czy odcinek będzie przebiegał przez te dzielnice nie wiadomo. Studium powstanie w ciągu 14 miesięcy. Kolejnym krokiem będzie wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. To potrwa do roku czasu i będzie zależne właśnie od konsultacji społecznych.

Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski przekonywał, że inwestycja jest oczekiwana przez mieszkańców Tarnowskich Gór i ma duże znaczenie dla całej Metropolii. 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BUDOWA DROGI , GDDKIA, JAROSŁAW WIECZOREK, S11

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl