107,6 FM

Pożar w kopalni

W poniedziałek wieczorem w kopalni Knurów-Szczygłowice, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej, 850 m pod ziemią wykryto zadymienie wyrobiska. Kilka zastępów straży prowadzi podziemną akcję przeciwpożarową.

Pracownicy trzeciej zmiany, którzy zauważyli pożar, zostali wycofani w bezpieczne rejony. Pożar nie stanowi zagrożenia dla górników. W kopalni trwa akcja przeciwpożarowa z udziałem zakładowych zastępów ratowniczych oraz ratowników z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu.

Do pożaru doszło w ruchu Szczygłowice, w tak zwanym chodniku drenażowym, który w przyszłości ma służyć do odprowadzania metanu z wyrobisk. Wyznaczono już strefę zagrożenia oraz ustawiono posterunki przy wejściach do niej. Akcja nie ma wpływu na bieżące wydobycie węgla w kopalni Knurów-Szczygłowice.

Przyczyna pożaru nie jest na razie znana. Obecnie ratownicy pompują wodę w rejon pożaru.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama