107,6 FM

Ślązacy na synodzie w Rzymie

Kinga Kiercz i Kamil Kątny z archidiecezji katowickiej wyruszają do Watykanu, by wziąć udział w rozpoczętym 3 października w Synodzie Biskupów o młodych.

Wolontariusze, którzy wezmą udział w obradach, na co dzień są aktywnymi uczestnikami Fundacji Młodzi dla Młodych, koordynującej działania duszpasterstwa młodzieży.

Kinga i Kamil będą przebywać w Rzymie od 20 do 30 października. Jak poinformował ks. Wojciech Iwanecki, duszpasterz młodzieży w archidiecezji katowickiej, razem z delegatami z innych polskich diecezji będą uczestniczyli w programie przygotowanym przez Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży.

Podczas ich pobytu w Wiecznym Mieście przewidziane są spotkania z biskupami delegatami na Synod, pielgrzymki do rzymskich kościołów, pielgrzymka do grobu św. Stanisława Kostki, modlitwy w Centro San Lorenzo. Młodzi delegaci będą także brać udział w publicznych modlitwach i celebracjach papieża Franciszka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama