107,6 FM

Kontrkandydaci Grażyny Dziedzic

W Radiu eM zaprezentowaliśmy pretendentów do pełnienia funkcji prezydenta Rudy Śląskiej.

Kontrkandydaci Grażyny Dziedzic   Aleksandra Skowronek (Koalicja Obywatelska) Kandydatką na prezydenta tego miasta jest Aleksandra Skowronek, która jest popierana przez Koalicję Obywatelską Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Aleksandra Skowronek w swojej karierze pełniła już funkcje wiceprezydenta Rudy Śląskiej i Świętochłowic a także wicemarszałka województwa śląskiego. Cztery lata temu przegrała z Grażyną Dziedzic w II turze wyborów.

Kontrkandydaci Grażyny Dziedzic   Tomasz Piechniczek (Śląska Partia Regionalna) Kolejny z kontrkandydatów Grażyny Dziedzic to reprezentujący Śląską Partię Regionalną Tomasz Piechniczek. Sam siebie charakteryzuje jako "dobrze wykształconego Ślązaka z osiągnięciami osobistymi i zawodowymi i z bogatym doświadczeniem". Tomasz Piechniczek wskazuje, że pracował nad powstaniem programu dla Rudy Śląskiej już cztery lata temu. W jego ocenie podstawowe założenia tamtejszego dokumentu są nadal aktualne.


Kontrkandydaci Grażyny Dziedzic   Marek Wesoły (Prawo i Sprawiedliwość) W wyborach startuje również Marek Wesoły, członek partii "Prawo i Sprawiedliwość". Jest on radnym Rady Miejskiej od 2010 roku, gdzie pełni również funkcję przewodniczącego Komisji Budżetu i Przedsiębiorczości. O prezydenturę ubiegał się już w poprzednich wyborach, zajmując trzecie miejsce. Prywatnie prowadzi własną działalność gospodarczą. Hasłem wyborczym Marka Wesołego jest "Nowoczesne miasto".

Wybory już 21 października.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama