107,6 FM

Polska ma szansę pozostać liderem w produkcji okien w Europie

rodukcja okien w tym roku w Polsce ma szansę wzrosnąć o około 5 proc. i przekroczy 15 mln sztuk, co pozwoli nam utrzymać pozycję lidera w Europie zarówno pod względem produkcji, jak i wielkości eksportu - przewiduje Centrum Analiz Branżowych (CAB).

Jak informuje CAB, dynamicznie rosnący w ostatnich latach eksport okien z Polski wywindował naszych producentów na czołowe pozycje w europejskim rankingu przedsiębiorstw tej branży.

Od czterech lat segment stolarki w Polsce utrzymuje pozycję największego eksportera w Europie. W ubiegłym roku zajął pierwsze miejsce pod względem liczby wyprodukowanych okien, spychając Niemców na drugie miejsce. Od roku 2017 żaden inny kraj na naszym kontynencie nie produkuje więcej okien niż Polacy.

Z zestawień CAB wynika, że w Europie wyprodukowano w ubiegłym roku roku ponad 95 mln okien, a polskie zakłady miały w tym 15-proc. udział. W 2017 roku produkcja w Polsce wzrosła do 14,4 mln sztuk.

« 1 »
  • kowol
    20.10.2018 16:13
    Umówmy się, jakiś haj tech to to nie jest. W pociągu widziałem gościa który po przeczytaniu w podróży niezbyt grubej książki o produkcji okien, nadziewał się zostać w takiej firmie kierownikiem, albo może jak się dziś mówi menedżerem. Jeśli mu się udało, to o jakość tej produkcji można nie być spokojnym. Z drugiej strony dziś nie stawia się już domów na wieki, nie kupuje mebli na pokolenia, a nawet pociąg wystarczy jak pojeździ kilka lat przed zezłomowaniem. Kupi się nowe, ludzie zarobią swoje marne grosze, a niektórzy wezmą sute "prowizje". Era tandety, atrapy zamiast towaru? Takie czasssy.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama