107,6 FM

Koniec złotej jesieni?

Jak informuje IMGW Skandynawia jest pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego z układem frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu dominuje rozległy klin wyżowy związany z wyżem znad Atlantyku. Polska jest w zasięgu wspomnianego klina wyżowego. Z zachodu napływa chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1014 hPa i będzie powoli rosnąć

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 m, a lokalnie do 100 m. Na południu kraju słabe opady deszczu. Wysoko w Tatrach i Sudetach opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 10 st., w kotlinach sudeckich do 14 st., na zachodzie oraz miejscami na Pomorzu; chłodniej na Podhalu, około 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wybrzeżu i Pomorzu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia nad ranem niewielkich opadów deszczu. Na przeważającym obszarze kraju mgła ograniczająca widzialność do 200 m, a lokalnie do 100 m. Temperatura minimalna od 0 st., na Podlasiu i Przedgórzu Sudeckim, 4 st., w centrum, do 8 st., nad morzem; w rejonach podgórskich spadek temperatury do -2 st. Na wschodzie kraju, gdzieniegdzie w rejonach rozpogodzeń, przygruntowe przymrozki do -4 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni, tylko na południowym wschodzie kraju zmienny. W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy, w centrum i na zachodzie opady deszczu. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 m, a lokalnie do 100 m. Temperatura maksymalna od 10 st., na południowym wschodzie, lokalnie na Pomorzu i w Kotlinie Kłodzkiej do 14 st., na południowym zachodzie; chłodniej na Podhalu, około 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu wzrastający do dość silnego i tam porywy do 55 km/h, z kierunków zachodnich.

W niedzielę w Warszawie na ogół pogodnie. Rano możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna około 12 st. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni.

W nocy pogodnie. W drugiej połowie nocy miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura minimalna około 3 st., możliwy przygruntowy przymrozek do -1 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo zachodniego.

W poniedziałek w stolicy pogodnie. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna około 12 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama