107,6 FM

Misyjny laur dla "Gościa Niedzielnego"

Dziś w Galerii Porczyńskich w Warszawie wręczone zostały misyjne medale „Benemerenti in opere evangelizationis”. Odznaczenie przyznano również naszej redakcji.

Medal „Benemerenti in opere evangelizationis” został ustanowiony przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji i wręczony po raz pierwszy w ubiegłym roku. Jest przyznawany w czterech kategoriach: „za zasługi w dziele misyjnym”, „pomoc modlitewna i duchowa”, „pomoc materialna i finansowa misjom” oraz „informacja medialna”. Kategorie zasług zostały uwidocznione na awersie Medalu. Na jego rewersie znalazły się słowa zachęty: „Podziel się Chrystusem”.

"Gość Niedzielny" został nagrodzony w kategorii „informacja medialna”. Nasz tygodnik od wielu lat informuje czytelników o najważniejszych wydarzeniach misyjnych, prezentuje pracę misjonarek i misjonarzy oraz uczestniczy w promowaniu działań na rzecz misji. Nagrodę w imieniu redakcji odebrał redaktor naczelny, ks. dr Adam Pawlaszczyk.

A my z radością przyjmujemy tę wiadomość i cieszymy się, że także nasza bielsko-żywiecka redakcja ma swoją cząstkę w tym dziele.

Oto tylko niektóre opublikowane przez nas materiały na temat misji:

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama