107,6 FM

Pod Rysami zamarzł 31-letni polski turysta

Pod Rysami na Przełęczy Waga po słowackiej stronie Tatr przypadkowy turysta znalazł zamarzniętego 31-letniego Polaka. Słowackim ratownikom w sobotę udało się znieść ciało zmarłego na dół do Starego Smokowca.

Jak relacjonują słowaccy ratownicy Horskiej Zachrannej Służby (odpowiednik polskiego GOPR) na swojej stronie internetowej, przypadkowy turysta powiadomił ich, że na Przełęczy Waga w piątek znalazł turystę, który nie daje oznak życia. Na miejsce na pokładzie śmigłowca udało się dwóch ratowników, którzy pod Rysami dotarli do zamarzniętego, jak się okazało 31-letniego Polaka.

Trudne warunki pogodowe uniemożliwiły jednak zabranie ciała turysty na pokład śmigłowca. Ratownicy pieszo przetransportowali ciało do schroniska pod Rysami i dopiero w sobotę rano, kiedy na miejsce dotarła kolejna grupa ratowników, rozpoczął się pieszy transport zmarłego na dół do Starego Smokowca.

Na Rysach panują bardzo trudne, zimowe warunki. Na szlaku na ten szczyt leży około 30 cm śniegu, a temperatura spada tam do minus siedmiu stopni Celsjusza.

« 1 »
  • math
    27.10.2018 20:30
    wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci...
    doceń 16

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama