107,6 FM

Powrót ciepłej jesieni?

Jak informuje IMGW, wschodnia oraz częściowo południowo-wschodnia Europa jest pod wpływem wyżów. Nad pozostałym obszarem kontynentu pogodę kształtują niże z frontami atmosferycznymi. Polska jest w zasięgu niżu znad Morza Północnego. Z południowego zachodu na północny wschód wędruje chłodny front atmosferyczny. Napływa za nim chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie początkowo spadać, później zacznie rosnąć.

We wtorek zachmurzenie duże z postępującymi od południowego zachodu rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Najmniej opadów na zachodzie kraju oraz na krańcach południowo-wschodnich. Temperatura maksymalna od 15 st. miejscami na wybrzeżu i na Suwalszczyźnie do 20 st. w głębi kraju i 22 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, na Śląsku i Opolszczyźnie do 75 km/h, na terenach podgórskich do 90 km/h, z kierunków południowych. Z upływem dnia wiatr będzie stopniowo słabł.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym wschodzie kraju początkowo duże z zanikającymi przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna od 6 st. do 11 st., jedynie na Podhalu i w kotlinach sudeckich od 4 st. do 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, nad morzem i na Pomorzu Zachodnim okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, po północy stopniowo słabnący, z kierunków południowych.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na wybrzeżu i Pomorzu okresami duże. Temperatura maksymalna od 13 st., 14 st. na północy, zachodzie i terenach podgórskich do 18 st. na południu i południowym wschodzie, chłodniej miejscami na wybrzeżu: 11 st., 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Po południu okresami wzrost zachmurzenia do dużego i możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 20 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Nad ranem możliwe silne zamglenia. Temperatura minimalna około 9 st. Wiatr początkowo umiarkowany i porywisty, później słaby, z kierunków południowych.

W środę w stolicy zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna około 15 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama