107,6 FM

Włamanie do katedry w Görlitz

Sprawca zdobył klucze na plebanii. Następnie dostał się do katedry, gdzie ukradł pieniądze z kolekty z trzech Mszy św. Jednak straty finansowe są znacznie większe.

Do włamania doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (z 29 na 30 października). Kuria poinformowała o tym wczoraj po południu. Według raportu policji w Görlitz, sprawca lub sprawcy najpierw włamali się na plebanię, skąd ukradli karty do bankomatów i pęk kluczy.

Następnie dostali się do kościoła pw. św. Jakuba, katedry diecezji Görlitz, i zabrali stamtąd pieniądze zebrane od wiernych na tacę. Jak poinformował jeden z pracowników zatrudnionych w katedrze, była to kwota ok. 250 euro. Jak podkreśla tamtejsza kuria, straty są jednak dziesięciokrotnie większe.

"Sprawcy są prawdopodobnie nadal w posiadaniu skradzionych kluczy, dlatego konieczna była wymiana zamków zarówno w katedrze, jak i na plebanii. Dodatkowo włamywacze uszkodzili drzwi, okna oraz kasę pancerną" - czytamy w informacji zamieszczonej na stronie internetowej diecezji Görlitz.

Technicy policyjni zabezpieczyli ślady włamania. Trwa postępowanie mające na celu wykrycie sprawców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama