107,6 FM

"Wiemy, że w chwili próby mamy wybrać Chrystusa"

W Egipcie żaden chrześcijanin nie rodzi się męczennikiem.

Nikt z nas nie szuka śmierci. Nasza mentalność jest jednak silnie naznaczona ideą męczeństwa – przyznaje patriarcha Ibrahim Isaac Sidrak, zwierzchnik katolickiego Kościoła koptyjskiego. Zauważa on, że w Egipcie cały kalendarz liturgiczny jest w istocie kalendarzem męczenników.

Rozmawiając z agencją ACI o sytuacji chrześcijan w Egipcie, katolicki patriarcha przyznaje, że tamtejsi chrześcijanie są tak wychowywani, aby w chwili próby umieli wybrać Chrystusa. Kiedy ktoś się mnie pyta, co ja bym zrobił w takiej sytuacji, odpowiadam, że nie wiem, ale wierzę, że w takich chwilach działa w nas Duch Święty – mówi patriarcha Sidrak.

Dodaje on, że nigdzie na świecie nie jest łatwo być chrześcijaninem. Bycie mniejszością jest wyzwaniem, ale i zachętą do świadectwa. W Europie i Ameryce, gdzie wszystko wolno, trudno jest być dumnym z bycia chrześcijaninem. W Egipcie tak nie jest. Bycie chrześcijaninem to kwestia wyboru. Zdecydowanie się na bycie chrześcijaninem to zaszczyt – dodaje koptyjski patriarcha.

« 1 »
  • art
    31.10.2018 09:52
    Powiecie że to tani patetyzm? A mówcie sobie: Dodaje on, że nigdzie na świecie nie jest łatwo być chrześcijaninem. Bycie mniejszością jest wyzwaniem, ale i zachętą do świadectwa. W Europie i Ameryce, gdzie wszystko wolno, trudno jest być dumnym z bycia chrześcijaninem. W Egipcie tak nie jest. Bycie chrześcijaninem to kwestia wyboru. Zdecydowanie się na bycie chrześcijaninem to zaszczyt – dodaje koptyjski patriarcha. Nie byłbym sobą gdybym łyżki dziegciu: Była mowa o 11 zabitych , niewinnych Żydach z USA... Kt wspomni zabitych Koptów, gwałconych Nigeryjkach , palonych żywcem Pakistańczykach i więzionych Chińczykach? Tylko Żydzi cierpią? < Czym się różni śmierć Polaka od śmierci Żyda? >
    doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama