107,6 FM

KGP o akcji "Znicz": 21 ofiar śmiertelnych

Od środy w wypadkach drogowych zginęło 21 osób, a 218 odniosło obrażenia - podał PAP Dawid Marciniak z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji. Policja zatrzymała 393 kierowców pod wpływem alkoholu.

Na drogach w całym kraju trwa akcja "Znicz". Nad bezpieczeństwem czuwają tysiące policjantów z ruchu drogowego, których wspierają inni funkcjonariusze. Mimo to, jak podaje KGP, od środy zginęło już co najmniej 21 osób. Rośnie też liczba nietrzeźwych za kierownicą.

Komisarz Dawid Marciniak z zespołu prasowego KGP poinformował w piątek rano PAP, że od 31 października do 1 listopada, do północy policjanci zatrzymali 393 pijanych kierowców. Podał także statystyki dotyczące wypadków.

"Ze wstępnych danych wynika, że w czwartek 1 listopada doszło do 65 wypadków, w których 83 osoby zostały ranne, a 8 osób straciło życie. To oznacza, że od początku akcji +Znicz+, czyli od środy, w całym kraju doszło do 193 wypadków, w których zginęło 21 osób, a obrażenia odniosło 218 osób" - wyliczył kom. Marciniak. Dodał, że są to dane wstępne i liczba zdarzeń na drogach i ich ofiar może jeszcze wzrosnąć.

KGP podaje, że w tych dniach policjanci podjęli 31 658 interwencji. W tej liczbie zawierają się kontrole drogowe oraz wszystkie inne zdarzenia, do których wzywani byli funkcjonariusze. W ramach akcji "Znicz" nad bezpieczeństwem na drogach czuwa około 5 tys. policjantów z wydziału ruchu drogowego oraz inni funkcjonariusze: ze straży granicznej, żandarmerii wojskowej czy ITD.

Akcja "Znicz" na drogach trwa od 31 października - od godz. 6, do 4 listopada - do godz. 22. Największej liczby patroli można się będzie spodziewać na trasach wyjazdowych z największych miast oraz w pobliżu cmentarzy. Policja apeluje, by kierowcy szczególną uwagę zwracali na pieszych, którzy bywają słabo widoczni na drogach.

Z danych KGP wynika, że podczas ubiegłorocznej akcji "Znicz" doszło do 478 wypadków, w których zginęły 43 osoby, a 551 zostało ciężko rannych. Policjanci zatrzymali 1240 kierujących pod wpływem alkoholu.

« 1 »
 • Katolik k
  02.11.2018 12:02
  w jeden dzien 393 bandytow na drogach zlapano i taki narod boi sie matek z dziecmi bo powiedziano im,ze sa niebezpieczne.A nad tymi pijanymi potencjalnymi zabojcami na droga bedzie sie uzalal
  doceń 0
 • Adi
  02.11.2018 18:57
  Wypadek na wypadku, a ludzie zero refleksji w głowie, byle szybciej... Cóż ja przez te wypadki to bez yanosika się nie ruszałem, bo wypadek był jeden za drugim i sięspokojnie przejechać nie dało...
  doceń 0
 • Kierowca
  03.11.2018 23:12
  Dlaczego tyle wyladków?! To jest akcja ZNICZ? Gdzie ci policjanci? Ledwo 2 radiowozy widziałem. W poprzednich latach było znacznie lepiej. Nie chowajcie się po krzakach tylko dzisłajcie. Jak jesteście widoczni jest bezpieczniej. O kompetencjach już nie napiszę. Pytam policjanta o drogę, a ten że on nie stąd, że z łapanki. Kochani co się dzieje?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama