107,6 FM

"Sytuacja jest apokaliptyczna"

"Sytuacja jest apokaliptyczna" - tak szef włoskiej Obrony Cywilnej Angelo Borrelli podsumował w sobotę skutki niedawnych wichur i gwałtownych burz na północy kraju. W Wenecji Euganejskiej i w Trydencie zniszczone zostały ogromne obszary leśne, drogi i budynki.

Po wizycie na terenach zniszczonych w rezultacie ataku niepogody Borrelli powiedział w Belluno: "Musimy natychmiast przystąpić do działania, bo jeśli mielibyśmy czekać na liczenie strat, zaczęlibyśmy pracę za dwa miesiące. Cierpią całe Włochy, ale na tym terytorium sytuacja jest najcięższa".

"Sytuacja jest apokaliptyczna, drogi zniszczone, słupy wysokiego napięcia złamane jak gałązki" - dodał szef Obrony Cywilnej.

Przypomniał, że wichury w dolinach na północy osiągały prędkość 180 kilometrów na godzinę. Zapewnił, że będzie zabiegał o wprowadzenie na zdewastowanych terenach stanu kryzysowego.

Wcześniej władze regionu Wenecja Euganejska oszacowały wstępnie straty wyrządzone przez żywioł na przełomie października i listopada na co najmniej 1 miliard euro.

Ogromne szkody zanotowano też w Ligurii.

« 1 »
 • Tinka
  03.11.2018 18:02
  Stan apokaliptyczny jest owocem chamstwa i głupoty. Ludzie odrzucając Boga, zniszczą świat.
 • Stanisław_Miłosz
  03.11.2018 19:40
  "Borrelli powiedział w Belluno: "Musimy natychmiast przystąpić do działania, bo ...""

  A nie lepiej, po europejsku, pozostawić Naturze? Przynajmniej "ogromne obszary leśne" (p. ochrona kornika), bo co do dróg i budynków, mogło by to nieco dłużej trwać. Ale i te, jak rzymskie via, amfiteatry i ville, też Naturze same z siebie by się przywróciły.
  Widać, że obrony cywilne wszędzie jak nasze osp-y co to po pijaku podpalają, by mieć (też po pijaku) co gasić.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama