107,6 FM

Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała organizacji Marszu Niepodległości

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała w środę, że podjęła decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada. - Nie tak powinno wyglądać świętowanie stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę - powiedziała.

Prezydent Warszawy, uzasadniając decyzję, wskazała m.in. na to, że rezolucja Parlamentu Europejskiego z października br. w sprawie wzrostu liczby neofaszystowskich aktów przemocy wzywa państwa członkowskie do podjęcia kroków przeciwko mowie nienawiści i przemocy.

"Dwukrotnie pisałam do ministra (sprawiedliwości Zbigniewa) Ziobry w sprawie delegalizacji ONR (Obóz Narodowo-Radykalny), a wiemy, że przewodniczący marszu jest osobą, która pełni funkcję w pruszkowskim ONR. On zresztą podpisał się pod wnioskiem do wojewody o zorganizowanie tego marszu. Uważam z całą odpowiedzialnością, że nie tak powinno wyglądać stulecie odzyskania niepodległości przez polskie państwo, stąd moja decyzja o zakazie marszu" - oświadczyła prezydent stolicy na konferencji prasowej w środę.

Dodała, że konsultowała tę decyzję z prezydentem-elektem stolicy Rafałem Trzaskowskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Katolik k
  07.11.2018 20:03
  Demon,ktorego wyhodowal PiS pokazuje swoja twarz.Nie wyglada to dobrze.
  doceń 2
 • Józef K.
  07.11.2018 20:06
  Decyzja HGW głupia do sześcianu .Normalnie nie ma w naszym kraju na kogo głosować , z jednej strony patriotyczno-narodowe matoły , a z drugiej liberalne matoły . O lewicy nie wspomnę , bo to nie moja bajka.
  doceń 4
 • sawo
  08.11.2018 01:20
  Tak marsz niepodległości jest zakazany ale marsze LGBT w każdym mieście są. W tym roku to jest wysyp taKICH MARSZY. A jak dwie fundacje chcą ukazać prawdę o LGBT to spotykają się z sankcjami ze strony włodarzy miast. Polska stacza się na psy! Nawróć się Polsko puki jeszcze jest czas, bo Bóg nas również nie oszczędzi jeśli tak dalej pókjdzie.
 • Hrabia
  08.11.2018 17:56
  Jeszcze sie taki nie urodzil,kory by wszystkim Polakom dogodzil,ale oszolomow trzeba trzymac krotko i decyzje p.HGW uwazam za sluszna.
  doceń 9

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama