107,6 FM

Zjawisko Eucharystyczne w Sokółce „wyblakło”? Kuria wyjaśnia

W przestrzeni medialnej pojawiła się informacja o rzekomym „wyblaknięciu” Zjawiska Eucharystycznego w Sokółce. W związku z tym Biuro Prasowe Archidiecezji Białostockiej wydało następujące oświadczenie:

Oświadczenie Biura Prasowego Archidiecezji Białostockiej dotyczące Zjawiska Eucharystycznego w Sokółce

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie w przestrzeni medialnej informacjami o rzekomym „wyblaknięciu” zjawiska Eucharystycznego w Sokółce, Biuro Prasowe Archidiecezji Białostockiej oświadcza, iż powielane informacje są nieprawdziwe.

Cząstka Ciała Pańskiego przechowywana w kolegiacie p w. św. Antoniego w Sokółce jest starannie zabezpieczona i nie zmieniła swojego kształtu i koloru. Od 7 lat jest Ona na co dzień wystawiona wraz z Najświętszym Sakramentem w sokólskim Sanktuarium, które jest żywym miejscem kultu i licznych łask, o których zaświadczają przybywający tam pielgrzymi.

Ks. dr Andrzej Dębski

Rzecznik Prasowy Archidiecezji Białostockiej

Białystok, 6.11.2018 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Calafus
  09.11.2018 12:29
  Oświadczenie p. M. Bodasińskiego:
  doceń 1
 • Calafus
  09.11.2018 12:30
  08.11.2018 r.

  Oświadczenie w sprawie zmian, jakie zaszły na Cudzie Eucharystycznym w Sokółce.

  W trakcie realizacji zdjęć do filmu “Ja Jestem” o żywej obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, wykonaliśmy serię zdjęć Cudu Eucharystycznego w Sokółce, miało to miejsce dokładnie pierwszego października 2011. Zdjęcie przedstawia żywą tkankę, fragment mięśnia sercowego w agonii. Przez trzy lata, od czasu, gdy cud miał miejsce (rok 2008), tkanka nie wyschła i trwała w niezmienionej formie i kształcie.

  14 kwietnia 2018 roku została zrobiona kolejna seria zdjęć, która ukazuje głębokie zmiany w kolorze i strukturze tkanki. Przy tej okazji uzyskaliśmy informację, że Cud wyprowadzony na zewnątrz kościoła w procesji, w upalny i słoneczny dzień wyblakł i nie wygląda już tak samo, jak wcześniej. Poniżej prezentujemy oba zdjęcia.

  Maciej Bodasiński
  Lech Dokowicz
  Studio Filmowe Mikael
  doceń 9
 • Bakluk
  09.11.2018 12:49
  I to jest jeden z grzechów księży - uciszanie.
  doceń 3
 • gość
  11.11.2018 15:51
  Nie zdziwiłbym się, gdyby na widok publiczny pokazywano "replikę", a oryginał był cały czas zamknięty gdzieś w jakimś sejfie albo tabernakulum. Podobnie uczyniono tak z figurką Matki Bożej Gidelskiej.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama