107,6 FM

Ambasador Polski w Izraelu pokazuje, jak się robi PR

Ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski ma na głowie sprawy o znacznie większym kalibrze niż filmiki z okazji 100-lecie odzyskania niepodległości. Ale trzeba przyznac, że jak już się weźmie za coś takiego, to efekt jest całkiem niezły.

"Z okazji nadchodzącego stulecia polskiej niepodległości (...) mógłbym opowiedzieć wam całą historię naszej walki o niepodległość. Ale skupmy się raczej na charakterystycznych innowacjach, dzięki którym przyczyniliśmy się do światowego postępu" - mówi dyplomata we wstępie do prezentacji, której towarzyszy jazzujący podkład muzyczny. Jako pierwszy z tych wynalazków Magierowski wymienia spinacz do papieru. "Tak, to my wynaleźliśmy spinacz do papieru - ten, którego nigdy nie możecie znaleźć, gdy naprawdę go potrzebujesz. Spróbuj wymienić kartę SIM w swoim iPhonie bez prawdziwego polskiego spinacza" - żartuje ambasador. Drugi przykład wynalazku Polaka to wycieraczki samochodowe. "Wielu naszych izraelskich przyjaciół może nie być zaznajomionych z tym specyficznym ustrojstwem, ale uwierzcie mi, w Europie jest ono dość powszechnie używane. Niestety" - wyjaśnia Magierowski. Ambasador wśród polskich wynalazków wymienia także wykrywacz min, "niezbędne narzędzie dyplomaty". "Wymyśliliśmy także najbardziej ekstrawaganckie męskie fryzury w historii ludzkości" - informuje polski dyplomata, pokazując portrety dawnego reprezentanta polskiej drużyny piłkarskiej Jana Tomaszewskiego, kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina, polskiego polityka i pianisty Ignacego Jana Paderewskiego, który w 1919 roku pełnił funkcje premiera i ministra spraw zagranicznych, oraz Dawida Ben Guriona - jednego z założycieli państwa Izrael i pierwszego premiera tego kraju, który urodził się w Płońsku. W promującym Polskę filmiku Magierowski mówi również o polskim skoczku narciarskim Kamilu Stochu i podkreśla, że w tej dyscyplinie sportu "Polska naprawdę jest światową potęgą". Na koniec filmiku, pokazując logo Solidarności, jako zasługę Polaków ambasador Magierowski wymienia fakt, że "wymyślili sposób na pozbycie się groźnego reżimu".

 

« 1 »
 • mee...
  09.11.2018 13:39
  I PRL cepelia za granica byla wyznacznikiem zdobyczy Polski...natomiast II PRL cepelia ewulowala. Ja natomiast zydow bym zaskoczyl informacja, ze w Polsce znajduje sie 95% swiatowych zasobow urany, ktory uzywa przemysl zbrojeniowy, a jak bym do tego dodal, ze zrodlo roposne ktore exploatuja ruskie i arabia saudyjska znajduja sie w Polsce, to dopiero zydom by kopary opadly.
  doceń 1
 • mee...
  09.11.2018 13:58
  ...co z wami uczynili zaborcy, ze jestescie niczym jak te kury - z opowiesci o. Bochenskiego, ktore chodza po podworku patrzac w niebo podziwiajac na nim orla i wzdychaja; ach, gdyby byc tak orlem.
  doceń 3
 • GOSC
  09.11.2018 14:59
  Można by wskazać więcej polskich wynalazków i osiągnięć, chociażby technologię niebieskiego lasera, metod produkcji grafenu, czy pierwszej na świecie udanej operacji przerwanego rdzenia kręgowego. Tylko potem trzeba by było dodać, że wszyscy ci wynalazcy sprzedali swoje osiągnięcia za granicę, bo w Polsce jedynie rzucano kłody pod nogi.
  doceń 5
 • Dremor
  09.11.2018 17:41
  Izrael jest drugim na świecie światowym zagłębiem technologicznym, czwartym krajem, jeśli chodzi o liczbę przyznanych patentów użytkowych, liderem, jeśli chodzi o jakość instytucji prowadzących badania naukowe.

  Naprawdę chcemy zaskoczyć wynalezieniem spinacza do papieru ludzi, którzy opracowali technologie adaptowania pustyni pod uprawy rolne, albo chwalić się wycieraczkami do szyb w kraju, będącym liderem w dziedzinie wykorzystania odnawialnych źródeł energii?
  doceń 5

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama