107,6 FM

Napływa ciepłe powietrze polarne

Jak informuje IMGW Europa zachodnia jest pod wpływem rozległego niżu znad Atlantyku oraz mniej aktywnego z ośrodkiem nad Zatoką Lwią. Pozostały obszar kontynentu znajduje się pod wpływem wyżu z centrum nad północno-zachodnią Rosją. Polska jest pomiędzy wyżem znad Rosji, a zatoką niskiego ciśnienia związaną z rozległym niżem znad Północnego Atlantyku. Napływa ciepłe powietrze polarne.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1003 hPa i będzie powoli rosło.

W sobotę będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przed południem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, lokalnie do 100 m. Temperatura maksymalna od 9°C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 14°C w centrum i 15°C na południu i południowym zachodzie. Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany, południowo-wschodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie przeważnie umiarkowane i duże. W wielu miejscach mgły ograniczające widzialność do 200 m, gdzieniegdzie do 100 m. Temperatura minimalna od 2°C na wschodzie i w kotlinach sudeckich do 6°C w centrum i 8°C na wybrzeżu. Na terenach podgórskich Karpat lokalnie spadki temperatury do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przed południem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Po południu na krańcach zachodnich słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C na Suwalszczyźnie do 13°C w centrum i 15°C na południu i południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a po południu z rozpogodzeniami. Początkowo możliwa mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna około 11°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna około 4°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe rozpogodzenia. Początkowo możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna około 11°C. Wiatr na ogół słaby, południowo-wschodni.

« 1 »
  • gosc
    10.11.2018 14:11
    Cieple powietrze POLARNE ? I sa jeszcze tacy ktorzy neguja globalne ocieplenie...
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama