107,6 FM

Będzie załamanie pogody?

Jak informuje IMGW, wschodnia i południowo-wschodnia Europa jest w zasięgu silnego i dość rozległego wyżu znad Rosji, na pozostałym obszarze dominują niże. Przeważający obszar Polski znajduje się w zasięgu wspomnianego wyżu, jedynie na północnym zachodzie zaznacza się skraj niżu znad Atlantyku oraz wtórnych ośrodków znad Szwecji i Niemiec. Na północnym zachodzie zaznaczy się pofalowany front chłodny. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, zwłaszcza w południowej połowie kraju. Początkowo oraz pod koniec dnia miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Po południu na krańcach północno-zachodnich słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7 st. na Suwalszczyźnie do 11 st. w centrum i 15 st. na południu. Wiatr słaby, na północy i wschodzie miejscami umiarkowany, na Podkarpaciu okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy. Wysoko w górach porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na wybrzeżu oraz na północnym wschodzie słabe opady deszczu lub mżawki. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju oraz na południu, mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 4 do 8 st. Chłodniej miejscami na południowym wschodzie i wschodzie, od 2 do 4 st., a na terenach podgórskich Karpat miejscami -1 st. Wiatr słaby, na północy miejscami umiarkowany, z kierunków południowych.

We wtorek na północy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano lokalnie mgła, zwłaszcza na wschodzie oraz na południu i ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 8 st. na północnym wschodzie do około 13 st. w centrum i 17 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy. Wysoko w górach porywy wiatru do 65 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, tylko początkowo duże. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr przeważnie słaby, południowo-wschodni.

We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Wieczorem możliwe opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama