107,6 FM

Papież pragnie jedności w ruchu charyzmatycznym

To sam Papież Franciszek pragnie większej jedności w katolickim ruchu charyzmatycznym. Stąd powołanie przy Stolicy Apostolskiej instytucji CHARIS, która zastąpi istniejące dotąd dwa różne międzynarodowe organizmy koordynacyjne – powiedział ks. Miguel Delgado Galindo, który w watykańskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia jest odpowiedzialny za ruchy i wspólnoty kościelne.

Podkreśla on, że ta zjednoczeniowa tendencja w Odnowie w Duchu Świętym wynika również z samego rozumienia charyzmatu. Z założenia jest darem przeznaczonym dla całego Kościoła – mówi ks. Delgado.

“ CHARIS ma służyć bardzo zróżnicowanej rzeczywistości Odnowy w Duchu Świętym. Bo istnieją w niej stowarzyszenia wiernych świeckich, szkoły ewangelizacji, grupy modlitewne… Ta różnorodność jest bardzo duża i stąd potrzeba specyficznej posługi ze strony Kościoła, na przykład na polu formacji. W tym względzie wkład tego nowego organizmu CHARIS będzie bardzo ważny. Chociaż i do tej pory już coś takiego robiono – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Delgado. – A zatem jest to narzędzie innowacyjne, ale nie całkiem nowe. Ta instytucja powołana z inicjatywy Papieża ma służyć przede wszystkim zjednoczeniu, zgodnie z tym, o co apelował Franciszek w ubiegłym roku podczas spotkania z Odnową Charyzmatyczną w Rzymie na Circo Massimo: niech nastanie jedność w tej zróżnicowanej rzeczywistości charyzmatycznej. ”

« 1 »
 • mee...
  13.11.2018 07:52
  Jednosc ta zatem sie bedzie opierac na postanowieniu papieza...Duch Bozy natomiast nie dzieli, a daje poznanie Slowa, ktore jest jedno. Ci co Ducha nie doswiadczyli sa podzieleni...Duch Bozy nie dzieli, wiemy kto dzieli. Wpierwej podzielil przez falszywych apostolow, przed ktorymi Chrystus ostrzega, ze wprawdzie sie glosza, ze sa apostolami, ale apostalolami nie sa, a na nich z kolei kosciol opiera swe slowo, swoje nauki i stad wziely sie podzialy...Objawienie 2:1 Do anioła zboru w Efezie napisz: To mówi Ten, który trzyma siedem gwiazd w prawicy swojej, który się przechadza pośród siedmiu złotych świeczników: 2 Znam uczynki twoje i trud, i wytrwałość twoją, i wiem, że nie możesz ścierpieć złych, i że doświadczyłeś tych, którzy podają się za apostołów, a nimi nie są, i stwierdziłeś, że są kłamcami. 4 Lecz mam ci za złe, że porzuciłeś pierwszą twoją miłość." Pawel, ktorego kosciol uwaza za apostola i nanim przedewszystkim opiera nauki, glosi wrecz, ze tylko on glosi prawdziwe slowo w sposob pokretny, by uwiarygodnic swoje nauki -Galacjan 1:8 Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!" I tu ocieramy sie o upadle anioly czyli demony, z podszeptow ktorych zapewne Pawel czerpie swa pewnosc, ze glosi prawdziwe slowo. Nie powoluje sie natomiast na Ducha, ktory jest glosicielem Slowa Zywego, Ktory w nieprzeniknionej letkkosci bieli otula poznaniem Slowa z niebianska rozkosza, ktora przeszywa cialo po czubek glowy, ktora w raz Duchem odchodzi - pozostawiajac czlowieka w pewnosci Prawdy, ktora glosi Chrystus i ktora wprawdzie juz poznales i rozwazales, dociekales ale jakze plasko ze zmiennym sercem, ktorego woczas jeszcze nie znales.
  doceń 0
 • mee...
  13.11.2018 08:32
  ...zly nie tylko glosi odwrotnosc Slowa, ktore uczynil letkkim i przyjemnym, i uczynil z Boga i Jego Syna zakladnikow ludzi. Bog natomiast poslal Syna dla chwaly swojej. Ci poznali slowo nie pochadzace od Boga, bo zly w slad za apostolami i uczniami Chrystusa - posyla swoich apostolow" i uczniow", i swoich aniolow, ktorzy zwodza serca ludzkie...ci zatem co Boga sie boja, przed Bogiem drza czynia slusznie.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama