107,6 FM

Gubałówka w bajkowej scenerii przejdź do galerii

Na Gubałówce powstała niezwykła Kraina Światła. Instalacja nawiązuje do tradycji tatrzańskich i przyrody górskiej.

W sobotę 17 listopada została zaprezentowana świetlna iluminacja Gubałówki. Tworzą ją rzeźby inspirowane podhalańskim folklorem. Wśród nich jest m.in. kilkanaście postaci zwierząt, takich jak renifery, konie czy niedźwiedzie. Są też zimowe sanie albo wagonik kolejki. Już po wyjściu z górnej stacji kolei PKL gości wita para górali - gazda i gaździna w tradycyjnych strojach, zachwycających mnóstwem szczegółów.

- Świetlne iluminacje nadają świątecznego charakteru wielu miastom w Polsce, jednak dzięki Krainie Światła na Gubałówce poczuć można nie tylko zbliżające się Boże Narodzenie, ale dodatkowo prawdziwie zakopiański klimat. Tej zimy rozbudowaliśmy wystawę o nowe atrakcje, tym razem inspirowane głównie tatrzańską przyrodą - mówi Patryk Białokozowicz z Polskich Kolei Linowych.

Aż 250 tys. ekologicznych ledowych żarówek rozświetliło teren wokół głównej stacji z okazji 80-lecia kolei na Gubałówkę. Pomysłodawcą i inicjatorem budowy kolei był inż. Aleksander Bobkowski, ówczesny wiceminister komunikacji, który wcześniej doprowadził do otwarcia pierwszej kolei górskiej - na Kasprowy Wierch - i linowo-terenowej - na Górę Parkową.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Halina
  18.11.2018 13:24
  Czy z okazji dnia ubogich w Kościele katolickim nie lepiej byłoby przekazać pieniądze wydane na te świecidełka dla ludzi biednych?
  doceń 6
 • m
  18.11.2018 14:25
  "Jeszcze piękniejsza."? Gubałówka? To znaczy, że kiedyś była piękna? Nie zauważyłem. Gapa jestem.
  doceń 5
 • Stanisław_Miłosz
  18.11.2018 15:12
  Kicz. Niegdyś jelenie na rykowisku z oleodruku, "Smacznego" na kuchennej makacie. Dziś kicz iluminowany: jeleń na Gubałówce. Kicz zbiorowy, dla prostaczków - niewybrednych lub ubogich (duchem). Kiczu and chleba.
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama