107,6 FM

Krzysztof Sitarski: Polska Wodorowa szansą dla Śląska

Wodór jako paliwo alternatywne dla pojazdów jest szansą dla polskiego przemysłu, w tym dla śląskich kopalń - mówił w Radiu eM Krzysztof Sitarski, poseł Kukiz '15.

Krzysztof Sitarski, poseł Kukiz '15   Krzysztof Sitarski, poseł Kukiz '15
Patrycja Kozieł /Radio eM
W interesie Śląska jest uznanie wodoru za paliwo alternatywne - wyjaśniał poseł Krzysztof Sitarski w audycji "Emisja specjalna. Strefa polityki" - ponieważ daje to możliwość np. dofinansowania zasilanych nim autobusów miejskich. Poseł podkreślił, że to na jego wniosek została wprowadzona do ustawy o elektromobilności poprawka uznająca wodór za paliwo alternatywne. Krzysztof Sitarski stanął na czele Zespołu Parlamentarnego Polska Wodorowa.

Polska jest już teraz piątym na świecie producentem wodoru. To szansa dla śląskich firm. Jastrzębska Spółka Węglowa wytwarza wodór z gazu koksowego, który powstaje podczas procesu koksowania węgla, inne kopalnie mogą pozyskiwać go podczas z metanu, który i tak trzeba wydobywać z podziemnych pokładów.

Komentując odejście z ruchu Kukiz '15 posła Marka Jakubiaka, poseł Krzysztof Sitarski wyraził opinię, że działanie w ruchu społecznym, który nie otrzymuje dofinansowania takiego, jak partie polityczne, jest dużo trudniejsze i nie wszyscy w Kukiz '15 na dłuższą metę chcą tak funkcjonować. Jednocześnie bardzo pozytywnie ocenił swojego do niedawna klubowego kolegę posła Marka Jakubiaka. Ten ostatni zapowiedział utworzenie nowej partii Federacja dla Rzeczypospolitej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama