107,6 FM

KNF ma nowego przewodniczącego

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki powołał z dniem 23 listopada 2018 roku profesora Jacka Jastrzębskiego na funkcję przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego - poinformowało w piątek CIR.

"Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki działając na podstawie ustawy z dnia 21 lipca 2006 r. o nadzorze nad rynkiem finansowym w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania nadzoru nad systemem finansowym powołał 23 listopada 2018 roku profesora Jacka Jastrzębskiego na funkcję przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego" - podano w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu.

Jacek Jastrzębski jest od 2008 roku zastępcą dyrektora Departamentu Prawnego PKO Banku Polskiego oraz profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Prawa Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Premier powołuje przewodniczącego KNF na 5-letnią kadencję.

« 1 »
 • GOŚĆ
  23.11.2018 12:13
  Czy te tytuły jeszcze robią na kimś wrażenie? Poprzednik chyba też był profesorem nadzwyczajnym - takie stanowisko na uczelni, a nie profesorem belwederskim... pożyjemy - zobaczymy czy będzie działał w prawie i sprawiedliwości czy jak poprzednik poza granicami praca
 • ART
  23.11.2018 12:26
  A nie wystarczy prokurator coby pilnował by nie kradli? I tajne służby dyskretnie pilnujące prokuratora? Tylko widzicie wszystko rozbija się o ostateczny czynnik... Kto do licha kontrolować ma tajne służby? Rozumiecie podstawową wadę SYSTEMU? : BRAK WŁAŚCICIELA PAŃSTWA! Oczywiście, wiem, próżnię ktoś wypełnił...tylko... CO MY MAMY Z TEGO???
 • mee...
  23.11.2018 18:39
  Jak sie rzuci okiem na izraeslkie banknoty, to przypominaja bardzo Poskie - nie tylko 500 , 200 ale i 20, 10 zlotowe...jakby je tworzyla ta sama reka.
  doceń 0
 • mee...
  23.11.2018 18:41
  ...tak samo sie dziej jezeli rzuci sie okiem na karetki pogotowia obu niby panstw.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama