107,6 FM

Premiera książki ks. prof. Jerzego Szymika

„Zachwyt i inne skutki wiary” – pod takim tytułem ukazała się nowa książka ks. prof. Jerzego Szymika.

Premiera książki ks. prof. Jerzego Szymika   Premiera nowej książki ks. prof. Jerzego Szymika Ks. prof. Jerzy Szymik to nie tylko niezwykle ceniony wykładowca akademicki – profesor Uniwersytetu Śląskiego. To także dobrze znany i wielokrotnie nagradzany autor ponad 60 książek naukowych, poetyckich i eseistycznych.

– Książki i tomiki poetyckie księdza Jerzego Szymika od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i z miejsca stają się wydarzeniem intelektualnym. Dlatego, tym bardziej cieszymy się, że autor swoją najnowszą publikację zechciał wydać w Teologii Politycznej – mówi Krzysztof Wojciechowski z redakcji Teologii Politycznej.

Na najnowszą książkę ks. Szymika, zatytułowaną „Zachwyt i inne skutki wiary”, składają różne formy literackie. Czytelnik znajdzie w niej zarówno przenikliwe eseje na temat współczesnej kultury i duchowości, wywiady przeprowadzone z autorem, jego nowe wiersze, jak również rozważania modlitewne.

– Duchowny nie wzbrania się też przed dzieleniem się z odbiorcą swoimi przemyśleniami na temat spraw społecznych i politycznych – zawsze jednak starając się odczytywać je w kluczu katolickiej ortodoksji – mówi Mikołaj Marczak, redaktor książki ks. prof. Jerzego Szymika.

Katowickiej premierze książki – 26 listopada na Uniwersytecie Śląskim w auli Wydziału Teologicznego przy ul. Jordana 18 - towarzyszyć będzie debata. W dyskusji udział wezmą ks. prof. Jerzy Szymik, ks. dr Tomasz Jaklewicz i red. Alina Petrowa. Początek o godzinie 18.00.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama